Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/8227/pargajiens_garais_purvs_pavasari
Drukas datums: 09:31:30 19.09.2019

Pārgājiens "Garais purvs pavasarī"

02.03.2019 11:00

Mums laimējās ar izcilu dienu Vecbebru tuvējās apkārtnes izlūkošanai - purvs, kas apmeklētājus bieži sagaida ar ūdeņiem un akačiem, bija klāts ar cietā sērsnā sasalušu sniegu, debesis bija dzidri zilas un draudzīgi spīdēja marta pirmo dienu saule.

Bijām satikušies 6 cilvēki, no kuriem viens dalībnieks (Ilva) bija ciemiņš  no Rīteriem. Devāmies gar Mežaparka estrādi, pāri laukiem pa taisnāko līniju uz purvu. Drīz mūsu ceļā bija nesen renovēts novadgrāvis un tajā ūdens  bija par daudz, lai varētu sauss tikt pāri. Pagājām kādus 300 m pa teci uz augšu un atradām vieglu ieeju mežā. Pēc 10 minūšu gājiena jau atradām purvu - līdzenu, plašu apkārtni ar zemām un retām priedēm. 

Mūsu plāns bija iziet loku pa purvu, uzkarināt kokā karogu (ja nu kādu gadu paši nākam ogās, lai mūs šeit sagaida pārgājiena sveiciens), doties uz purva tālāko stūri un pamest mežu. Visu iecerēto veiksmīgi izpildījām, vēl tikai izgājām laukā no meža Vecbirznieku ceļa pusē, lai redzētu, kā tur purva otrā pusē izskatās. Vēl vietām pārbaudījām purva nedaudz atkusušos akačus ar savām mežmalā iepriekš nozāģētajām nūjām - itin viegli varēja iespiest līdz metram dziļi sūnās, dubļos, un nebija grūti iztēloties, cik tur vēl mīkstāks būtu vasaras apstākļos. Tomēr mūsu pārgājienu daba sargāja, viss bija tik sasalis un viegli staigājams, it kā mēs pārvietotos pa stadionu.

Pēc purva izlūkošanas, uzmeklējām ceļu laukā no garā purva un nonācām tuvu lidlaukam. Ar nelielu izdomu atradām iespēju tikt pāri jau vēl platākajam grāvim un devāmies pie Dailas Riekstiņas uz mājām Riekstiņi - Volšēni, kur mūs gaidīja ugunskurs un tējas pauze. Kā izrādījās - Daila bija arī sarūpējusi uz ugunskura vārītu soļanku, ar citronu, olīvām, zaļumiem un krējumu, arī siltu limonādi. Liels paldies viņai! Bija patīkami apsēsties pie galda un izbaudīt siltas pusdienas.

Pēc ieturēšanās mums atlika vien 1,5 km pa autoceļu Ozoli-Vecbebri, lai atgrieztos Vecbebros un viens no otra atvadītos.

Paldies pasākuma dalībniekiem un palīgiem. Tiekamies citos pārgājienos! Kā zināms - pavasari un rudeņi ir īpaši piemēroti pārgājieniem, lai nu mums izdodas to piepildīt!

 Artis Zvejnieks,

Bebru pagasta sporta organizators