Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/8063/svecu_menesim_veltita_izstade_bebru_pagasta_biblioteka
Drukas datums: 15:41:17 24.10.2020

Sveču mēnesim veltīta izstāde Bebru pagasta bibliotēkā

01.02.2019 13:00 - 28.02.2019 kur : Bebru pagasta bibliotēka


Klāt februāris, ko dēvējam par Sveču mēnesi. 1. februārī Bebru pagasta bibliotēkā tika atklāta sveču un svečturu izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Bebru pagasta pensionāru padomes "Mārtiņroze" atsaucīgajām kundzēm.

Atklāšanas dienā izstādes apmeklētāji atzina: "Tik daudz dažādības!" Sākot no svečturu veidotā materiāla un, beidzot ar svecēm, kas dižojas savā starpā cita par citu interesantākas. Sirsnīgs paldies izstādes veidotājām Guntai Krievārei, Maijai Pumpucei, Annai Pilienai, Lībai Zukulei, kā arī  Antoņinai Midegai par lielo un daudzveidīgo kolekciju. Savu artavu šajā izstādē deva arī Bebru pagasta bibliotēka, kā arī Kokneses internātpamatskolas  -  attīstības centra audzēkņi un Bebru pamatskolas bērni.

2.februāris ir Sveču diena. Ticējumi rāda, ka šī diena svinama uz pilnu klapi – jādodas viesos, jādzied un jādanco – jo līksmāk, jo labāk, tādējādi ieliekot pamatus nākamā gada ražai. Savukārt, ja Sveču dienā snieg vai putina – gaidāma silta un lietaina vasara,  ja skaidrs laiks – sausa.

Izstāde būs apskatāma līdz 28.februārim. Nāciet, gaidīsim!

Jolanta Pīķe,

kultūras darba organizatore