Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Radošā piparkūku mājiņu veidošanas darbnīca tūrisma informācijas centrā

01.12.2018 12:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

img_5865.jpgLabdien!

Te Jums raksta Piparkūku vīriņš. Gribu Jums ko pastāstīt un lūgt. Dienu pirms pirmās adventes Kokneses tūrisma centrs bija  pārvērties līdz nepazīšanai. Uz šejieni pašā rīta agrumā ceļu mēroja, meklēja, un atrada “Ozollādes” meitenes no tālās Rundāles pils (gribu Jums pačukstēt, ka viņas gatavo ne tikai ēdienu, bet arī lielisku piparkūku mīklu, no kuras izgatavo arī manus vārda brāļus). Bet nu par visu pēc kārtas. 

“Ozollādes” meitenes uzsāka darbu: galdi tika pārklāti ar galdautiem, uz tiem rindā stājās piparkūku mājiņu sagataves, tad vēl trauciņi ar rotājumu detaļām, trauki garnējuma veidošanai, piparkūkas, ko var notiesāt, būvējot mājiņas un vēl, un vēl - visu jau nemaz nevar izstāstīt. Drīz pēc tam vērās durvis un ieradās lielāki un mazāki bērni kopā ar vecākiem. Nedaudz nobijušies, bet pilni apņēmības gatavoties Ziemassvētkiem. Nu visi ātri mazgāt rokas! Un tad tik sākās! 

Bļodās tika putota glazūra, lēnām iemaisīts pūdercukurs, visu jau nemaz nevar aprakstīt. Bet, vai ziniet, kā ir, kad viens maisa un pārējie vēro, kad sirsniņa nepacietībā deg, jo ātrāk gribas sākt būvniecību? Tomēr atkal mirklis jānogaida, un tikai tad var sapildīt glazūras masu speciālās  tūtiņās. Tas nu nemaz nav viegli, jo glazūras masa negrib klausīt, bet ir labi, nu to var nogaršot, kaut nolaizot no sava pirksta, kur tā netīšām pielipusi. Un atkal brīdi jānogaida, jo tūtiņām galā jāveido caurums, pa kuru tad paklausīgi vai ne tik ļoti, glazūra sāks savu ceļu pie piparkūku mājiņas un būs svarīgākā būvniecībā izmantotā saistviela. 

Beidzot! Piparkūku mājiņu sagatavē jāsameklē pamatne. Darīts!  Nu jābūvē sienas, jāizspiež glazūra, jānostiprina siena. Kas nu atkal? Jāgaida, jo glazūrai nedaudz jāsakalst. Un tad jau tiek būvētas mājiņas. Citam durvis vērsies uz āru, citam uz iekšu, tad vēl logi, un tad jau jumts. Iedomājaties, kā ir veidot jumtu no divām pusēm, tas negrib turēties kopā, nokrīt un asara ieskrien acī, bet tad nāk palīdzīgas rokas un problēma ātri novērsta. Būvniecībā tēta un mammas gādīgā roka ir tāds atbalsts! Un visu zina, palīdz un skaidro “Ozollādes” darbinieces. Un tad jau sākas dekorēšanas darbi un glazūra veido tik dažādus rakstus. Bet kāda pacietība nepieciešama! Nevar saprast, kuram vairāk - bērniem vai vecākiem. Kopā būšana ir tik patīkama un pamazām norimst kņada, jo darbs ir nopietns un mājiņas top tik dažādas, ka nenopriecāties! Kad mazākajiem būvniekiem spēki izsīkuši, atskan ziņa, ka pirmā mājiņa pabeigta un ir  interesanti vērot, kā tā cēli tiek nogādāta tūrisma centra zāle un nolikta goda vietā. Tad  blakus atceļo nākamā un nāk vēl, un kopā izveidojas ciematiņš no piecpadsmit pasakaini skaistām, ļoti atšķirīgām piparkūku mājiņām! Ciematiņa veidotāji pulcējas uz kopēju bildi un ir laiks saņemt pateicības diplomu par mājiņu veidošanu no “Ozollādes”. To saņemt dodas Everts, Emīlija, Rūdolfs, Renāte, Jānis, Paula, Luīze, Laura, Toms, Rūta, Rainers, Karlīna, Megija, Agate un Kate. Prieks par paveikto mirdz acīs un tad vēl uzmetot smaidošu skatienu burvīgajām mājiņām, bērni pošas mājup. 

Ir labi, ka ir garda, paša dekorēta piparkūka, ko paņemt rokās, ejot mājās, jo piparkūku mājiņas paliek ciematiņā. Un tagad man lūgums, iegriežaties Tūrisma informācijas centrā līdz 6.decembrim, aplūkojiet mājiņas, gūstiet iedvesmu izveidot savu mājiņu un prom ejot, novērtējiet bērnu un vecāku gatavotās piparkūku mājiņas. Un 7.decembrī (dienā, kad no plkst. 15.00 Tūrisma informācijas centrā būs amatnieku tirdziņš un plkst. 16.00 Zaļajā tirgus laukumā tiks iedegta lielā egle) , kad bērni un vecāki nāks pēc piparkūku mājiņām, Jūsu balsojuma pirmās vietas ieguvējs saņems pārsteiguma balvu no Tūrisma informācijas centra. Bet nu man  jāteic ardievas un jāsteidz savos darbos, jo Ziemassvētki tuvojas un Piparkūku vīriņus visur gaida.

Cieņā,

Jūsu Piparkūku vīriņš 

 P.S. Rakstu, jo  meklēju jaunu mājvietu un tagad jau esmu atradis, man viena no tām piecpadsmit mājiņām ļoti patīk. Varat tikai minēt, kura.

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top