Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Lielās svētku egles atklāšana un amatnieku tirdziņš Koknesē

07.12.2018 16:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs, Kokneses tirgus laukums

img_6547.jpgKoknesē Ziemassvētku gaidīšanas laiks iesācies ar svētku egles atklāšanu Zaļā tirgus laukumā un amatnieku tirdziņu Kokneses tūrisma centrā. 

7. decembra pēcpusdienā Kokneses tūrisma centrā -   omulīgā tikšanās vietā gardi un veselīgi našķi, smalkas rotas un dāmu cepures, rakstaini cimdu pāri, daudzas citas skaistas lietas čaklu roku sarūpētas pārsteidza ar savu oriģinalitāti un radošumu. Ideja par amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku tirdziņu Kokneses tūrisma centrā radās pagājušajā gadā, kad reizē ar lielās egles iedegšanu tika piedāvāta iespēja izbaudīt to jauko noskaņu, kas sajūtama tikai Ziemassvētku tirdziņā. "Šogad nebija šaubu – labi iesāktais jāturpina! Priecājamies, ka arī šajā reizē mums izdevās sapulcināt vietējos amatniekus un mājražotājus, ar kuriem mēs ļoti lepojamies, gan arī tos, kas mēroja tālāku ceļu uz Koknesi. Domāju, ka daudzi no tirdziņa mājup atgriezās ar kādu jauku Ziemassvētku dāvaniņu," teic Anita Šmite, Kokneses novada domes Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Tirdziņa apmeklējums bija arī lieliska iespēja apskatīt tikko atklāto Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas dizaina pulciņa izstādi "Roku Rokā" un iepazīties ar citiem tūrisma centra jaunumiem.

Jāteic, ka tieši amatnieku tirdziņos valda īpaša gaisotne, kā arī patīkami pārsteidz cilvēku izdoma un radīt prieks. Katrs savas preces tirgotājs labprāt dalījās savā pieredzē, un tieši šī savstarpējā komunikācija daudziem izvērtās sirsnīgās sarunās.  

Tagad noteikti daudzi zina, ka bebrēniešu Pumpuču ģimenes dārzā izaug pasakaini skaisti āboli un no Vecbebru pļavām z/s "Dravas" bitītes sanes visgardāko medu. Savukārt Gitas un Haralda Mārcēnu-Ancānu piedāvāto ražojumu klāstā ir pašu gatavoti lauku labumi: visdažādākie garšvielu maisījumi (rabarberu, bazilikas, rukolas pulveri), ābolu čipsi, zāļu tējas, kā arī svētku noskaņā iederējās adventes vainagi un Ziemassvētku kompozīcijas. Apmeklētāji atzinīgi novērtēja Gitas Tenisas gatavotos aromātiskās sāls maisījumus, tāpat kā z/s "Janavas" saimnieces Antas Kučeres labi zināmo un veselīgo produkciju, Ģirta Ločmeļa radītos ogu pulverus no īstām un dabīgām izejvielām. Par siltu Ziemassvētku dāvanu varēja izvēlēties prasmīgo rokdarbnieču Ainas Reinsones, Laimas Antonevičas, Spodras Briedes un Olgas Noreikas tamborējumus un adījumus. Jāatzīst, ka rokdarbnieces seko līdzi laikam un jau paguvušas savos darbos īpašu vietu ierādīt nākamā gada labklājības nesējai Cūciņai.

Daiļā dzimuma pārstāves ilgāk pakavējās un uzlaikoja Sandas Ezeriņas cepuru darbnīcā tapušās dāmu cepures un apbrīnoja Ilgas Lapas darinātās dabīgā akmens rotas. Arī mums Koknesē ir sava rotu māksliniece Ieva Minde, kuras darbi ir skaista dāvana jebkuros svētkos. Kāds noteikti vismīļākos vārdus ierakstīs Ievas Ūtēnas veidotajos apsveikumos, bet Evita Briņķe ir koknesiešiem pazīstama kā rotaļlietu un tērpu veidotāja mazām dāmām un jaunskungiem, kura arī šajā reizē atklāja savu radošumu.

Arī folkloras kopas "Urgas" dziedātājas pabija tirdziņā, ielīksmojot ar Ziemassvētku melodijām un vēlot visiem svētīgu un bagātu nākamo gadu.

Vismazākie koknesieši vislabāk zina, kā tuvojas Ziemassvētki. Kad Zaļā tirgus laukumā staro košā meža karaliene – svētki vairs nav aiz kalniem! Un šo svētku sajūtu ar uzsnigušo sniedziņu  atveduši arī divi staltbrieži sniegbaltās kamanās. Mazajiem ķipariem nav lielāka priekā kā iesēsties briedīšu pajūgā, lai taptu smaidošs foto.

7. decembra vakarā pie lielākās Kokneses egles uz jautrām rotaļām aicināja sanākušie ķekatnieki. Par salu nebēdāja mazie un lieli, kuri kopā ar lustīgajiem svinētājiem laidās līksmā virpulī un vilka bluķi, lai sadeg visas šī gada nedienas. "Nākamais būs izcili labs gads!" – klātesošajiem apsolīja apburoša čigāniete. Lai piepildās viņas vēlējums! Viena vēlēšanās jau piepildījās kā uz burvju mājiena. Visiem kopā saucot: "Lūdzu, eglīt, iededzies!" – dižā svētku vēstnese iemirdzējās zilās un sudrabotās gaismiņās.

Paldies folkloras kopai "Urgas" un vadītājai Ingunai Žogotai par radīto svētku prieku kopā ar ķekatniekiem! Tencinājums Kokneses kultūras nama kolektīvam par sarūpēto gardo kāpostu zupu! Paldies Kokneses pagasta Komunālās nodaļas čaklajiem rūķiem par svētku egles greznošanu un ziemeļbriežu atsaukšanu uz Koknesi!  

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto  

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top