Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Labdarības koncertā visskaistākais ir dāvināšanas prieks

08.12.2018 17:00 kur : Kokneses kultūras nams

Ziemassvētki ir laiks, kad atveram sirds durvis priekam un labestībai. Visskaistākā dāvana, ko varam uzdāvināt paši sev ir labā griba palīdzēt citiem, iepriecināt kādu mazu cilvēkbērnu. 8. decembrī Kokneses kultūras namā tradicionālajā Kokneses novada amatierkolektīvu Ziemassvētku labdarības koncertā dāvinātāji bija gan brīnišķīgie koncerta dalībnieki, gan atsaucīgie skatītāji, jo labdarības organizācijas ziedot.lv atbalstam kopīgi saziedoti 255 eiro 62 centi.

"Kārtējais gada aplis straujajā skrējienā ieved mūs brīnišķīgajā Ziemassvētku laikā, raisot ikkatrā jaukas svētku sajūtas. Taču mums atkal tiks dotas 365 dienas, kuras piepildīsim ar jauniem darbiem. Lai mūsos mājo godaprāts un griba palīdzēt!" – koncerta vadītāju - amatierteātra dalībnieku Marinas Liepas un Sanda Miglas sacītais uzrunāja ikvienu palīdzēt gribošu sirdi.

Tradicionālais labdarības koncerts ir ne tikai iespēja ziedot, bet arī kopā redzēt kuplo novada amatierkolektīvu saimi. Latvijas simtgades gads mūsu novada tautas mākslas tradīcijas turpinātājiem bijis īpašs ar spilgtiem un nozīmīgiem notikumiem. Kokneses novada vārds izskanēja Dziesmu un Deju svētkos, starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica" un daudzos Latvijas valsts dižo svētku veltītos pasākumos. Arī šajā koncertā amatierkolektīvi atklāja savu dziesmas un dejas mīlestību.

Kokneses kultūras nama pūtēju orķestris kopā ar savu izcilo vadītāju Ziedoni Puķīti koncertam patriotisku noskaņu piešķīra ar pazīstamu tautas dziesmu un karavīru dziesmu melodijām. Ar sirsnīgiem aplausiem tika sveikts mūzu zelta fonds – jaukā kora "Alaine" dziedātāji un diriģente Silvija Cīrule. Bebru pagasta vokālais ansamblis "Nianse" un vadītāja Liāna Haritonova ar savu lirisko dziedājumu uzbūra sirsnīgu svētku gaisotni. Ziemassvētkus dziesmā pār nama slieksni aicināja sieviešu koris "Anima" un diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni. Dejas solī savu dzīvesprieku un degsmi izteica vidējās paaudzes deju kolektīvi "Liepavots" (vadītāja Inta Balode), "Rats" (vadītāja Laura Freimane), "Irši" (vadītāja Inta Balode), Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs (vadītājas Kornēlija Reisnere un Agra Bērziņa). Savu uzticību dejai apliecināja dāmu deju kolektīvs "Tik un tā" (vadītāja Kornēlija Reisnere) un atraktīvās Kokneses līnijdeju dejotājas (vadītāja Inguna Ozoliņa). Kā krāsaini taureņi dejā lidinājās jaunās līnijdejotājas. Koncertā izskanēja suminājums folkloras kopai "Urgas" un vadītājai Ingunai Žogotai par Latvijas Folkloras biedrības balvas piešķiršanu godā ceļot latvisko dzīvesziņu. Savā dziesmotajā sveicienā "Urgas" aicināja dziedāt līdzi Koknesē pierakstītu meldiju.

Jau vairākos pasākumos sevi pieteikusi ziņģētāju grupa "Kokneses zēni". Arī šajā reizē brašie kungi un akordeoniste Ināra Mačuļska saņēma skatītāju gaviles, ziņģējot "Labi dzīvot Koknesē!"

Koncerta noslēgumā Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, pateicoties amatierkolektīviem, uzsvēra, ka gandrīz katrā Kokneses novada ģimenē ir kāds pašdarbnieks. "Dejas un dziesmas prieks pārmantojas no paaudzes paaudzē, ko varējām redzēt arī šajā koncertā. Bet panākumu pamatā ir neatlaidīgs ikdienas darbs mēģinājumos. Paldies jums par izturību un darboties gribu!" – novēlēja pašvaldības vadītājs Dainis Vingris. Kokneses novada domes Atzinības rakstus pateicībā par ieguldīto darbu amatiermākslas attīstībā pasniedza vadītājiem, kuru kolektīvi uzstājās šajā koncertā, kā arī pašvaldības sarūpēto pateicību saņēma Vecbebru jauniešu deju kolektīva "Kāre" vadītāja Sarmīte Plūme, vidējās paaudzes deju kolektīva „Kokna” vadītājas Kornēlija Reisnere un Jolanta Pīķe, kapelas "Aizezeres muzikanti" vadītāja Inese Skuja, amatierteātra režisore Inguna Strazdiņa un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas jauniešu deju kolektīva "Kāpēc vadītāja Laima Antoneviča.

Vakara turpinājumā amatierkolektīvi līksmoja ballē dueta Marika un Druvis pavadījumā.

Ziemassvētku labdarības koncerts izskanējis, bet labestības ceļš turpinās.

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

 

 

 


Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top