Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Es esmu Latvija

17.11.2018 19:00 kur : Pērses sākumskola

irsi181118_13.jpg17.novembrī - Latvijas Republikas Neatkarības dienas priekšvakarā,  Iršu klubā notika Latvijas simtgadei veltīts svētku koncerts "Es esmu Latvija". Svinīgo pasākumu atklāja P.Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas koklētāju ansamblis "Eola kokle" ar Marti Pokela skaņdarbu "Konevicas baznīcas zvani". Latviešu tautas mūzikas simbola - kokles skaņas – zālē acumirklī  radīja svētku noskaņu.

Pārvaldes vadītāja Raina Līcīte uzrunājot klātesošos uzsvēra, ka  esam unikāla tauta – tādas otras uz zemeslodes nav. Latvija ir vienreizēja savā neatkārtojamā skaistumā.  Īpašs ir arī Iršu pagasts ar unikālo vēsturi.  Mēs varam lepoties ar savu pagastu, savām iestādēm, kolektīviem, cilvēkiem, kas šeit vēl joprojām dzīvo un strādā.

Koncertā ar raitu deju soli un jauniem tērpiem VPDK "Irši" dejotāji iepriecināja apmeklētājus ar Latvijas simtgadei veltītām dejām. Pērses sākumskolas mazie dejotāji un ansambļa dalībnieki bija sagatavojuši jaukus priekšnesumus: dejas, dziesmas un dzejoļus, kas iesildīja ikviena skatītāja sirdi. Dziedot patriotiskas dziesmas, pasākuma apmeklētājus ar savām skanīgajām balsīm priecēja Iršu sieviešu ansambļa meitenes. Vijoles savdabīgo skaņu burvībā mūs "ieveda" bijusī Pērses sākumskolas audzēkne Monta.

Pasākuma noslēgumā Iršu sieviešu un  Pērses sākumskolas bērnu ansambļu kopīgi nodziedātā G.Rača dziesma "Daudz laimes, Latvija" radīja īpašu kopības sajūtu. Zālē bija jaušams saviļņojums un lepnums par koncerta dalībniekiem. Prieks, ka arī bez dārgu viesmākslinieku piedalīšanās mēs spējam izveidot sirdij tīkamu koncertu un iepriecināt pasākuma apmeklētājus. Pēc koncerta katram ir sava piedzīvotā un redzētā "pēcgarša". Tas, kurš nāca baudīt koncertu, domās dziedāt, dejot un runāt līdzi savējiem, guva patīkamas emocijas. Ja kāds skatījās uz notiekošo ar kritisku aci un vērtēja, kā dalībnieki un vadītāji tiek galā ar savu uzdevumu - raiti un bez starpgadījumiem ritinot priekšnesumu pavedienu, lai piedod arī kļūmītes. Kopīgi veidotais svētku koncerts bija sirds darbs mūsu Latvijai simtgades jubilejā!

Pasākuma dienā kluba foajē apmeklētājiem bija iespēja skatīt izstādi ar iršēnietes Ainas Lazdiņas jaunības dienās tapušajām zīmējumu skicēm un portretiem.

Svētkus radīt palīdzēja ļoti daudzi. Paldies pārvaldes vadītājai Rainai, bibliotēkas vadītājai Dacei, Pērses sākumskolas direktorei Santai, mājturības skolotājai Vitai, skolas remontstrādniekam Gundaram, skaņu operatorei Olitai un skolotājai Līgai!

Paldies kolektīvu vadītājiem: Intai Balodei, Dainai Delverei, Valdai Kalniņai, Sandrai Paļčevskai un Madarai Jankalānei!

Paldies Ainai Lazdiņai!

Paldies daudzajiem skatītājiem un klausītājiem!

 Aija Martuzāne,

 Iršu kultūras darba organizatore 

 

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top