Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Piekto vasaru Jāņa Krievāra piemiņas kausa izcīņa volejbolā

04.08.2018 10:00 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

img_20180805_wa0015.jpgPirms pieciem gadiem iesāktā tradīcija augustā mēnesī rīkot volejbola sacensības, atminoties izcilo Bebru pagasta lauksaimnieku un sporta dzīves entuziastu Jāni Krievāru, izturējusi laika pārbaudi un apliecinājusi, ka jaunā paaudze ir gatava turpināt darbīgā bebrēnieša vēlmi popularizēt volejbola spēli. Jānim Krievāram 10. augustā apritētu 87. mūža gadskārta. Pateicoties sporta aktīvistes Lības Zukules ierosmei, Jāņa Krievāra dēla Ulda Krievāra ziedotajai 300 eiro naudas balvai un Bebru pagasta pārvaldes līdzdalībai, 4. augustā Bebru pagasta stadionā norisinājās 5. Jāņa Krievāra piemiņas kausa volejbola sacensības 4:4. Sacensību atklāšanas brīdī deviņu komandu dalībniekus uzrunāja Bebru pagasta sporta pasākumu organizators Artis Zvejnieks, sacensību organizētāja Lība Zukule un sacensību galvenais tiesnesis Dzintars Greļs. Ar savu klātbūtni sportiskā pasākuma dalībniekus pagodināja Jāņa Krievāra atraitne Gunta Krievāre ar mazmeitu Aneti un sporta veterāni - Jāņa Krievāra laikabiedri Jānis Birkāns un Uldis Straume. 

Viena no sacensību atbalstītājām bebrēniete Biruta Leķe dalījās atmiņās par laiku, kad Jānis Krievārs darbojās sporta jomā un aicināja pagasta jauniešus pēc garās darbadienas pulcēties volejbola treniņos un piedalīties sacensībās.

Apbrīnojama ir Lības Zukules enerģija un paveiktais jau piekto vasaru organizēt šīs sacensības, rosinot volejbola spēlētājus kļūt par Jāņa Krievāra sportiskā aicinājuma turpinātājiem.  "Vislielākais paldies Bebru pagasta Komunālās nodaļas strādniekiem Jura Bāra vadībā par ieguldīto darbu stadiona sagatavošanā sacensību norisei," teic Lība Zukule.

Nebēdājot par saules tveici, izturīgie spēlētāji parādīja teicamu spēli gan jauniešu grupā, gan meistarklasē. Spēļu pārtraukumos Biruta Leķe aicināja sportistus cienāties ar Ilzes Skučenkovas gatavoto auksto zupu. Viens no sacensību līdzjutējiem Denijs, cītīgi uzmanīja,  lai volejbola bumba neaizripotu ārpus sacensību laukuma. Par palīdzību spēlētājiem Raitis Zukuls centīgajam zēnam uzdāvināja volejbolista sporta krekliņu. Sacensību laikā klātesošie varēja piedalīties aptaujā par turnīra labākajiem spēlētājiem. Finālspēli vēroja arī sacensību atbalstītājs Uldis Krievārs, kurš atzinīgi novērtēja spēlētāju sniegumu.

Ar nepacietību tika gaidīti sacensību rezultāti, bet jau līdz noslēguma brīdim spēlētāji vienprātīgi atzina: volejbolisti ir īsti draugi!

Par trīs labākajiem šīs dienas spēlētājiem tika atzīti Valts Benjavs un Raitis Zukuls no komandas "Skaistuļi", kā arī Edgars Glāznieks no Ivara Māliņa audzēkņu komandas.

Meistarklasē par Jāņa Krievāra piemiņas kausu sacensībās piedalījās septiņas komandas. Kopvērtējumā zelta medaļas un dižā bebrēnieša piemiņas kausu ieguva komandas "Skaistuļi" puiši, kuri ir labi pazīstami un prasmīgi spēlētāji: Raitis Zukuls, Valts Benjavs, Raivis Bambulis un Gvido Kampāns. Šādā sastāvā komanda ilgstoši piedalās arī citās volejbola sacensībās, gūstot labus rezultātus. Sudraba godalgas izcīnīja Ivara Māliņa audzēkņu komanda no Kokneses: Edgars Glāznieks, Matīss Petjukevičs, Kristers Dardzāns un Edgars Kalnozols. Trešā vieta un bronzas medaļas "Iršu" komandas spēlētājiem: Kristam Kučinskim, Modrim Vilcānam, Robertam Krauklim un Kristapam Skudram. Pirmo trīs vietu ieguvēju komandām Jāņa Krievāra mazbērni Anete un Edvards pasniedza naudas balvas.

Jauniešu grupā pirmo vietu ieguva komanda "DAVAI", kurā spēlēja Juris Tomaševskis, Juris Bitenbinders, Artūrs Koļčs, Kristers Leķis un Daniels Riekstiņš. Otrajā vietā meiteņu komandas "Odziņas" dalībnieces: Kristīne Teicāne, Sindija Vītoliņa, Krista Ģēģere un Eva Tomaševska.

Apbalvoto piecu komandu dalībnieki saņēma gaumīgi veidotos piezīmju blociņus, kuru vākus rotā iepriekšējo gadu sacensību foto un vēderpriekam gardas picas. '"Apakšiņu" konkursa uzvarētājs Kristaps Skudra no Iršu komandas tika pie atspirdzinošas dāvanas. Jāņa Krievāra mazbērni uzvarētāju komandām un sacensību organizētājiem dāvināja augusta cēlākās puķes – gladiolas no vecmāmiņas dārza. Ar īpašu pārsteiguma balvu par sacensību idejas izlološanu un paveikto piecu gadu laikā Krievāru ģimene pateicās Lībai Zukulei.

Savukārt Lība Zukule teic paldies sacensību atbalstītājiem: Uldim Krievāram, SIA "Ziedi" īpašniekam Arvim Unguram, biškopei Dacei Nebēdniecei, Bebru pagasta pārvaldei un Komunālajai nodaļai, kā arī čaklajiem palīgiem Dzintaram Greļam, Artim Zvejniekam, Dzintrai Sniedzei, Birutai Leķei, Inesei Skujai, Antonam Ornicānam, Ilzei Skučenkovai, jauniešiem Kristai, Audrim, Ralfam, Viesturam un Artūram.

Vecbebru muižas parkā sakuplojusi Japānas lapegle "Diāna", kuru sporta vecmeistari pirms četriem gadiem iestādīja Jāņa Krievāra piemiņai, lai tikpat skaisti nākotnei sakuplo šī tradīcija -  Bebru pagastā vasaras pilnbriedā satikties volejbola draugiem!

Sarmīte Rode

Lības Zukules foto

 

 

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top