Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemPiedalies uzņēmēju konkursāKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Erasmus + darbu izstāde bibliotēkā

01.06.2018 - 31.07.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Sākot no 1.jūnija, Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāmas 7 gleznas, kuru autori-projekta Erasmus+ dalībnieki : Bente no Nīderlandes, Marta no Spānijas, Sofija no Zviedrijas, Alise no Itālijas un koknesieši - Asnate, Laura, Dominiks. Projekta dalībniece Asnate stāsta, ka Erasmus+ nedēļā bija dažādas darba grupas - viena no tām bija "Ainava". Kā jau parasti, katrai valstij ir jāsagatavo mājasdarbi - bija jāizveido prezentācija, kurā bija iekļauti attēli par vietām viņu pilsētās - kā tās izskatījās agrāk, kā tās izskatās tagad. Mērķis bija uzgleznot kādu no Kokneses ainavām, jo visa projekta nedēļa notika Koknesē. Lai labāk iepazītu Kokneses parka teritoriju un Daugavas skatus, mēs devāmies braucienā ar kuģīti, kas visiem patika, jo varēja apskatīt vēl neizzinātas vietas. Katrs varēja nofotografēt ainavu, kuru gleznos un tad to parādīt savā interpretācijā - gleznojām Kokneses pilsdrupas, Kokneses luterāņu baznīcu, Daugavu un Pērsi. 

Bija arī noslēguma izstāde un prezentācija, kura notika Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas Aktu zālē. Ikvienam šīs grupas dalībniekam bija interesanti gan iepazīt Koknesi, gan gleznot tās ainavas!  Skolotāja Līvija piebilst, ka patiesībā viss projekts bija veltīts tam, kā cilvēks izmanto un ietekmē/ izmaina ainavu. Koknese nu reiz ir tā vieta, kur tas labi saskatāms un saprotams. Domāju, ka gleznas, kurās atainotas pilsdrupas pirms appludināšanas, lika aizdomāties par cilvēka radītajām pārmaiņām. Priecājāmies arī par darbīgo grupu, kura strādāja bibliotēkā!

 Ingrīda Grūbe, 

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top