Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Novada svētki "Līgo Koknesē"

22.06.2018 11:00 - 23.06.2018
img_6008.jpgimg_5730.jpg

23. jūnija vakarā lieli un mazi līgotāji Koknesē, Blaumaņa pagalmā, svinēja Kokneses novada svētkus "Līgo Koknesē!" Šoreiz novada pašvaldība aicināja svētkus svinēt Līgo vakarā nevis kā iepriekšējos gadus jūlija pirmajā sestdienā, jo šajā laikā mūsu amatierkolektīvi dosies uz Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkiem. Kā viesmīlīgā Jāņu sētā svētku svinētāji tika laipni sagaidīti un pacienāti ar Kokneses novada domes sarūpēto zemnieku saimniecības "Vidiņi" gardo Jāņu sieru un alus darītavas "BURSH" alu.

Lai arī svētku iesākumā pārsteidza varenas lietusgāzes, tā pārbaudot līgotāju izturību, divas svētku saimnieces Inguna Strazdiņa un Astrīda Saimena lustīgi apdziedāja Kokneses novada dižākos Jāņus, domes deputātus un darbiniekus, kā arī ar neizsīkstošo enerģiju apveltītos mūsu novada pašdarbniekus, kuri vakara turpinājumā priecēja ar saviem priekšnesumiem. Draudzīgi apdziedāti tika arī ciemiņi no Vitingenas (Vācija), kuri vasaras saulgriežu laikā bija ieradušies Koknesē.

Vismazākie svinētāji svētku prieku baudīja koknesietes Evitas Briņķes piedāvātajās piepūšamajās atrakcijās.

"Kad spēlē Kokneses kultūras nama pūtēju orķestris Ziedoņa Puķīša vadībā, sirds gavilē un saule uzspīd caur mākoņiem!" – tā arī šajā vakarā par lieliskajiem mūziķiem teica līgotāji. Kokneses kultūras nama sieviešu kora "Anima" dziedātājas, rotājušās ar puķu vainadziņiem, aicināja arī līgo dziesmas sapīt vienā dziesmu vainagā. "Pats Jānītis danci grieza apakš kupla ozoliņa" - teic līgo daina, tā arī mūsu novada dancotāji: vidējās paaudzes deju kolektīvi: "Liepavots", "Irši", "Rats", "Kokna", Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas deju kolektīvs "Kāpēc" izdejoja savus deju rakstus. Uz zaļumballes noskaņu rosināja kapelas "Aizezeres muzikanti" dzīvespriecīgās melodijas, bet folkloras kopas "Urgas" dziedātās līgo dziesmas apliecināja, ka neizsmeļams ir mūsu tautas dainu pūrs, jo tajā rodamas un godā ceļamas arī svētību nesošās Jāņu dziesmas.

Kad debesis jau bija satumsušas, pie Kokneses parka dīķiem iedegās ugunszīmes un virs simtgadīgo koku galotnēm uzvijās svētku salūts, bet, lustīgi dancojot grupas "Deficīts" spēlētajā zaļumballē, varēja sagaidīt saulīti uzlecam.

Kokneses novada domes pateicas par atbalstu svētku rīkošanā "Latvijas valsts meži", SIA "Pallogs", SIA "Kūdras enerģija", alus darītavai "BURSH", z/s "Vidiņi" un SIA "SINDA & VR".

Sarmīte Rode

Foto: Anita Šmite un Lauma Āre

UZMANĪBU! PASĀKUMA PUBLICITĀTES UN SABIEDRĪBAS INFORMĒŠANAS NOLŪKOS, PASĀKUMS TIKS  FOTOGRAFĒTS UN FILMĒTS.


printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top