Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas Rotary klubu atbalstu atklāts gājēju tiltiņš

18.11.2017 15:00 kur : Likteņdārzs

Latvijas dzimšanas dienā - 18.novembrī - Likteņdārzā notika tradicionālā saulrieta sagaidīšanas pasākums un šogad tā laikā pulksten 16 tika iedegti 18 ugunskuri, Latvijas simtgadi ieskandinot.

18.novembrī Latvijas dzimšanas diena Likteņdārza amfiteātrī skaistajā vietā pie Daugavas tradicionāli tika svinēta, visiem kopīgi dziedot Latvijas himnu, klausoties “Kokneses fonds” padomes priekšsēdētāja Viļa Vītola uzrunu, skatoties Jūrmalas tautas deju kolektīvu “Zālīte” un “Vēlreiz” koncertu, baudot Kokneses dzejnieces Ārijas Āres radīto dzejoļu skaistumu, liekot svecītes Latvijas kontūras formā, sagaidot saulrietu ar simbolisko astoņpadsmit ugunskuru iedegšanu.

Īpašs notikums bija Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņa atklāšanas pasākums – Latvijas Rotary klubi pasniedza skaistu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai - tika atklāts Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņš, kas viesiem ļauj turpināt dārza apskati Skatu terases virzienā. Likteņdārza ainavas autora Shunmyo Masuno projektā amfiteātrī paredzēti trīs tilti, un šis ir pirmais, kas ir īstenots.

  Vilis Vītols, “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs: “Likteņdārzs tiek celts, lai mūsu nākamās paaudzes neaizmirstu pagājušā gadsimta notikumus – gan mūsu tautas traģēdijas, gan mūsu valsts atjaunošanos. Mums ir sava valsts – ir un būs. Katrs no mums pieliks savu smilšu graudiņu, savā vietā, savu iespēju robežās, pamazām.”

Jurijs Šteinbuks, Rotary prezidents 2016-2017 un idejas autors: “Kopīgiem spēkiem esam realizējuši skaistu projektu – šis tiltiņš iemūžinās Rīgas Rotary kluba un arī visas Latvijas rotariešu devumu mūsu Latvijas nākotnē, kā piemiņas zīme arī tiem rotariešiem, kuriem nebija tā laime sagaidīt mūsu dārgās Latvijas simtgadi. Vajag tikai lielus sapņus sapņot un turēt lielu gribu, jo tad skaisti un lieli projekti var tikt realizēti. Lai tiltam ilgs mūžs un mūsu Latvijai vēl ilgāks!”

 Tilta būvniecībā un veidošanā piedalījās gan uzņēmumi, gan privātpersonas: SIA „Arhis Arhitekti” (tilta arhitektūras daļa – ziedojums), SIA „Kurbada tilti” (konstruktīvā daļa), Lietuvas uzņēmums „Ajeras” un pārstāvis Lauris Līvs, kā arī Latvijas SIA „Daugavas radzes” (abas kompānijas gādāja materiālus), Jēkabpils uzņēmums SIA „Ramda C” veica būvniecības darbus.

  Likteņdārza draugu alejā 18.novembrī bija iespējams apskatīt visus līdz šī gada 24.septembrim reģistrētos bruģakmeņus. Savukārt akcijas “Sasildi Latviju” laikā reģistrētie bruģakmeņi tiks pievienoti draugu alejai 2018. gada pavasarī.

Par Rotary. Rotary ir organizācija, kas visā pasaulē vieno ap 1,2 miljoniem uzņēmēju un citu profesiju pārstāvju. Rotary biedri īsteno dažādus palīdzības projektus, atbalsta augstus profesionālās ētikas principus un veicina mieru un labu gribu visā pasaulē. Rotary organizācijas moto ir „Pašaizliedzīgi kalpot”.

  Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība. Vēsturiski Likteņdārza amfiteātra būvniecība tika uzsākta 2010. gadā ar zemes darbiem un katru gadu pakāpeniski tiek izbūvēta kāda amfiteātra daļa.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top