Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ziemeļbriežu kolekcija Bērnu literatūras nodaļā

03.11.2017 - 30.11.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

ziemlbriezu_afisa.jpgKolekcionēšana - attīstošs un izglītojošs hobijs, tā ir  konkrētu lietu vākšana un uzglabāšana vienkopus. Tomēr jebkurš cilvēks, kas izveidojis savu kolekciju, jums pateiks, ka kolekcionēšana ir brīnišķīga aizraušanās, kas var būt atšķirīga un unikāla ikvienam. Parasti katram kolekcijas priekšmetam apakšā ir savs «stāsts», un kolekcionēšanas procesā - meklējot, identificējot, izvēloties, izvērtējot, klasificējot un organizējot lietas - cilvēks mācās, iegūst informāciju un papildina savas zināšanas.

Mēs daudzi pazīstam Kokneses novada domes Attīstības nodaļas vadītājas vietnieci Māru Bitāni kā izcilu savas nozares speciālisti, bet vai zinājāt, ka Māra ir arī kolekcionāre un kolekcionē Ziemeļbriežus?! Mēs to uzzinājām un tagad visu novembri pie mums ir apskatāma Māras Bitānes Ziemeļbriežu kolekcija.

Pirmais Ziemeļbriedis pie Māras nonāca pusaudžu gados, kad ar mammu, gatavojoties Ziemassvētkiem, veikala skatlogā esošais briedītis ar zaļo cepuri uzrunāja Māru. Tā arī sākas ziemeļbriežu kolekcionēšana. Lai arī daudzumam, kā Māra saka, nav nozīmes, pa šiem gadiem ir savākušies vairāk kā 60 dažādas formas, lieluma, materiāla, nozīmes un izpildījuma brieži.   Ziemeļbrieži pie Māras nonāk dažādos veidos – pati iegādājas gan Latvijā, gan ārvalstis, ir brieži no Igaunijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Vācijas, no siltākām zemēm gan nav, jo tur veikalos neesot redzēti.  Vairākus ir dāvinājuši arī draugi.  Tamborētie brieži ir unikāli, jo tos ir tamborējusi Māras draudzene.

Mārai ļoti patīk Ziemassvētki, un ziemeļbriedīši katru gadu novembrī tiek izmantoti mājas dekorēšanai, tāpēc arī tos iegādājas ar mērķi, lai noderētu Ziemassvētku laikā. Šajā laikā arī bērniem, kas viesojas pie Māras,  ir tas prieks tikt pie viņiem un spēlēties. Pagaidām pavasarī un vasarā Ziemeļbrieži tiek noglabāti kastēs, bet Mārai ir sapnis par skaistu skapi/vietu, kurā Ziemeļbrieži visu gadu var priecēt Māru un viņas viesus.

Tātad, ja vēlies iepriecināt Māru, tad zini ka viņa noteikti priecāsies par Ziemeļbriedi J un mēs priecāsimies ja Tu atnāksi aplūkot kolekciju un uzzīmēsi ziemeļbriedi!

Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top