Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Klavieru duets koncertu tūri sāk Koknesē

26.10.2017 17:00 kur : Kokneses kultūras nams

img_9013.jpgNopietnās mūzikas cienītājiem 26. oktobrī Kokneses kultūras namā bija vienreizēja iespēja baudīt klavieru dueta: Roksanas Tarvides un Kaspara Bumbiša kamermūzikas koncertu. Talantīgie mūziķi kopā muzicēt sākuši šajā vasarā, un tieši koknesiešiem bija gods pirmajiem baudīt viņu kopdarbu.

Koncerts notika ar Kokneses mūzikas skolas ierosmi, tāpēc klausītāju vidū bija gan skolas pedagogi, gan audzēkņi, viņu vecāki un vecvecāki. Bērniem, kuri mācās mūzikas skolā, tā bija lieliska mācību stunda, ko dāvā brīnumainā mūzikas pasaule.

Klavieru dueta pirmā koncerta izvēles vieta noteikti nav nejaušība – Koknesē ir sācies Kaspara Bumbiša ceļš mūzikā. Viņš ir absolvējis Kokneses mūzikas skolas pedagoģes Oksanas Smeļņakas klasi, mācības turpinājis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, bet bakalaura un maģistra grādu ieguvis Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējot pie profesora Jāņa Maļecka klavieru klasē. 2010. gadā jaunais mūziķis ieguva 2. vietu Valsts konkursā „Jaunais pianists”, ar klavieru kvintetu iegūta 1. vieta 21. konkursā „Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labākais kameransamblis”, kā arī viņš ir uzstājies meistarklasēs pie A.Ļahovska, D.Baškirova un  citiem izciliem pianistiem. Viņa dueta partnere Roksana Tarvide ir mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ar izcilību 2015. gadā absolvējusi profesora Arņa Zandmaņa klasi, iegūstot maģistra grādu. Pianiste aktīvi un veiksmīgi piedalījusies dažādos konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārpus tās. Par sevi viņa teic, ka ir kaislīga kamermūziķe, studiju gados nodibinājusi ansambli Latvian Sound Quartet, kurš veiksmīgi debitēja Latvijas Mūzikas akadēmijas konkursā Labākais studentu kameransamblis, iegūstot 2. vietu, tālāk sekoja galvenā balva Melngalvju Brālības rīkotajā konkursā, Grand Prix starptautiskajā konkursā Uzlecošās zvaigznes.

Par klavieru dueta rašanos Roksana pastāstīja: „Ar Kasparu esam pazīstami kopš studiju gadiem Latvijas Mūzikas akadēmijā, kad abi mācījāmies pie profesora Jāņa Maļecka un spēlējām kameransamblī. Mums abiem ir līdzīga domāšana un mūzikas izpratne, kā mēdz teikt – esam uz viena viļņa!” Bet Kaspars atzina, ka dzimtajā pusē vienmēr jūtas gaidīts un, ka muzicēt savējiem ir liels prieks.

Koncertu iesākot, Kokneses mūzikas skolas skolotājs Jānis Bumbišs pastāstīja, ka dueta kamermūzikas koncerti notiks arī cituviet, bet Latvijas valsts dzimšanās dienā mūziķi Latviju pārstāvēs Sergeja Taņejeva starptautiskajā konkursā, kas notiks Krievijā, Kalugā.

Virtuozie pianisti klausītājus apbūra ar savu lielisko sniegumu, izpildot Johannesa Brāmsa Ungāru dejas, Romualda Kalsona ciklu Mozaīka klavierēm četrrocīgi, Sergeja Taņejeva Simfonijas Nr. 4 pirmās četras daļas. Visjaunākos koncerta klausītājus un visus pārējos pārsteidza un aizrāva pēdējais koncerta skaņdarbs: Maiks Nas (Myke Nas) Digit. 2 ar savu netradicionālo izpildījumu – instrumenta skanējumu apvienojot ar ritmiskām roku kustībām un sitieniem.

Kokneses mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa koncerta izskaņā ar gandarījumu sacīja: „No nopietnās mūzikas līdz mūsdienīgiem ritmiem mēs varējām baudīt, kā var spēlēt četrrocīgi uz vienām klavierēm, tas šobrīd ir vērojams ļoti reti, jo pārsvarā esam pieraduši dzirdēt divu klavieru skanējumu. Mūsu bērniem tas bija ļoti vērtīgi, jo arī viņi mācās spēlēt četrrocīgi. Priecājamies par mūsu skolas absolventu Kasparu, kurš tagad arī pats ir kļuvis par skolotāju un pagājušajā gadā uz Čaikovska konkursu bija atvedis savu skolnieku.”

Daudzsološo klavieru duetu sveica arī Kokneses novada domes pārstāvji, vēlot nākotnē daudz radošu panākumu. Lai mūziķiem veicas starptautiskajā konkursā Krievijā, kurā viņi jau ir izturējuši 1. kārtu!

Patīkami bija dzirdēt atzinīgus vārdus, ko par pirmo viesošanos Koknesē atklāja Roksana Tarvide: „Jums ir ļoti skaists kultūras nams! Paldies publikai par silto uzņemšanu!”

Koknese var lepoties ar talantīgiem jauniešiem, kuri ar savu veikumu cildina tās vārdu. Vēl lielāks prieks, ka viņi neaizmirst dzimto pusi un dalās savā radīt priekā!

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top