Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Seminārs "Dzimtas koka sakņu dziedināšana"

14.10.2017 09:00 - 17:30 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

14. oktobrī Koknesē no pulksten 9 līdz 17:30 seminārs - sistēmiskā ģimenes  terapija Dzimtas koka sakņu dziedināšana.

Semināru vada sistēmisko izvietojumu konsultante, veselības aprūpes speciāliste Aloida Jurčenko. Pieteikšanās:  zvanot pa tel. 26575499 vai rakstot,  ingunazogota@inbox.lv. 

 Daudziem  cilvēkiem  visā pasaulē ģimenes sistēmas sakārtojuma metode ir atklājusi jaunu skatījumu par to, kādus dabas likumus nezinot, ignorējot vai pārkāpjot, cilvēkiem  rodas  veselības,  partnerattiecību,  sadzīves  vai  biznesa problēmas, kā arī  palīdzējusi ieraudzīt ceļu to risināšanai. 

Dzimtas koka sakņu iepazīšana  palīdzēs saskatīt sakarības, kuras līdz šim palikušas nemanītas, lai, atbrīvojot ceļus mīlestības spēka plūdumam, turpmāk varētu atgūt iekšējo harmoniju un  virzīties dzīvē uz priekšu.

 Ģimenes un dzimtas spēks

 Cilvēks kā sociāla būtne nespēj eksistēt tikai pats par sevi un, lielākā vai mazākā mērā, jau kopš dzimšanas  nepārtraukti ir saistīts ar savas dzimtas cilvēkiem, to īpašībām, pārdzīvojumiem, lomām, notikumiem  un tradīcijām.

Sistēmpieeja cilvēku uzlūko kā pastāvīgi savstarpēji saistītu un pastāvīgā mijiedarbībā esošu gan  ar citiem cilvēkiem, gan  arī ar  lielākām sistēmām kurās viņš ir iesaistīts.

Ik vienam no mums dzīvē nākas saskarties ar situācijām, kad meklējam atbildes uz  jautājumiem:

  • Kāpēc esmu nelaimīgs un kā to novērst?
  • Kā neatkārtot nevēlamās dzīves situācijas?
  • Kā  pareizi veidot attiecības ar ģimenes locekļiem, radiem vai  kolēģiem?
  • Kāpēc cilvēki apprecas un izšķiras? Ko tad nozīmē mīlēt vienam otru?
  • Kāpēc cilvēki slimo? Kāpēc  praktiski veseli partneri nespēj radīt bērnu?
  • Kāpēc rodas atkarības (alkohola, datoratkarība un citas)? Kā tās pārvarēt?
  • Kā dzīvot pēc tuva cilvēka nāves?
  • Kāpēc ir tik grūti nopelnīt un saglabāt naudu?

Lai rastu atbildes uz šiem vai citiem ne mazāk nozīmīgiem jautājumiem,  semināra laikā iepazīsim tos likumus, kas nosaka cilvēku savstarpējās attiecības  un ietekmē cilvēku jūtas, domas, uzvedību, emocionālo un psihosomatisko veselību. 

Pamatojoties uz jaunākajiem  atklājumiem  šūnu neirobioloģijas un  evolūcijas psiholoģijas jomās, amerikāņu psihologs Marks Volins norāda, ka jāizpēta ģimenes vēsture vismaz trīs paaudzēs, lai saprastu traumas un ciešanu modeļa mehānismu, kas atkārtojas.

Pa­matzināšanas par  pasauli un tās likumsakarībām glabājas mūsu dvēselē kā iekšējie tēli, kas darbojas kā uztveres filtri un ietver mūsu izdzīvošanai un dzīvības turpināšanai vajadzīgo in­formāciju. Tie ir tieši saistīti ar jūtām, kas vada mūsu uzvedību.

Tāpat kā mēs mantojam savu matu,  acu krāsu, tāpat  mēs pārmantojam arī iekšējos tēlus,  jo  pieredze, kas  glabājas dzimtas sistēmā ir pieejama visiem, kas šai sistēmai ir piederīgi. Tās ir mūsu intuitīvās zināšanas. Piemēram, traumas, kuras piedzīvojuši mūsu vecāki, vecvecāki vai vecvecvecāki, mūsos var turpināt dzīvot kā viņu  emocionālo pārdzīvojumu sekas  un  izpausties nemiera, baiļu, depresijas vai kādu  fizisku simptomu veidā. Zinātnieki to dēvē par posttraumatiskā stresa sindromu (PTST).

Marks Volins mūs arī  iedrošina, sakot: „Tas nesākās ar tevi, bet tas var beigties ar tevi!”

Materiālu sagatavoja Mg sc.sal., Mg paed., Aloida Jurčenko

 

 

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top