Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4811/liktendarza_tradicionala_abolu_balle_iekrasos_rudeni_9septembri
Drukas datums: 07:26:16 29.11.2021

Likteņdārza tradicionālā Ābolu balle iekrāsos rudeni 9.septembrī

09.09.2017 11:00 - 15:00 kur : Likteņdārzs

9_septembris_liktendaarzs_2017_adoluballe.jpg

Sestdien, 9. septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā, Koknesē, norisināsies rudens noskaņām un garšām bagātā diena, kad visas aktivitātes plānotas saistībā ar vispopulārāko Latvijas rudens dabas velti. Ar interesantām ierīcēm tiks spiesta sula no Likteņdārza ābeļu alejas un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko gādās Latvijas Zemnieku federācija. Būs radošas aktivitātes bērniem un ģimenēm, gardumu baudīšana un interesantas sarunas par āboliem.

Likteņdārza ābeļu aleja tika izveidota 2008. gadā, un tajā aug Latvijā populāro šķirņu āboli – Cukuriņš, Baltais dzidrais, Sīpoliņš, Rīgas rožābele, Auksis, Konfetnaja un citas. Ābeles kopš pašiem pirmsākumiem aprūpē Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, sākotnēji darbojoties tandēmā ar kolēģi Edgaru Rubauski. Šī gada Ābolu ballē Māra ar kolēģi Lailu Ikasi stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no pulksten 11:30 varēs piedalīties Likteņdārza ābeļu alejas ābolu novākšanā kopā ar Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas “Award” dalībniekiem. Vēlāk - ap pulksten 14 - apmeklētāji varēs baudīt svaigo ābolu sulu un citus no šiem augļiem gatavotos gardumus – Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāru gatavoto ābolu ievārījumu, ugunskurā ceptus vai karamelizētus ābolus, kā arī “Road Cafe” šefpavāra pankūkas, kas ar SIA “Gemoss” atbalstu tiks ceptas uz īpašas pannas.

Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties Latvijas Zemnieku federācijas organizētajā zīmēšanas konkursā “Skaistākais ābols”, ripināšanas sacensībās un citās interesantās nodarbēs, savukārt ģimenēm patiks aktīvāka apkārtnes iepazīšana ekspedīcijā “Likteņdārzs”. Padomāts arī par nelielu koncertu, ko sniegs bērnu deju kolektīvs “Vizmiņa” (Jūrmala) un jauniešu deju kolektīvi “Zālīte” (Jūrmala) un “Delveri” (Krustpils).

Dalība pasākumā ir bez maksas, degustācija – 1 eiro, ieeja Likteņdārzā – par ziedojumiem.