Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Donoru dienā Koknesē piedalās ilggadēji donori

16.08.2016 kur : Kokneses kultūras nams

3asi_1.jpg16. augustā Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 43 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 49 iedzīvotāji, bet 6 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa un citu veselības problēmu dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

Pirmo reizi par asinis ziedoja 4 jaunie donori. Priecē, ka mūsu vidū ir cilvēki, kuri daudzu gadu garumā ir iesaistījušies donoru kustībā. Arī šajā reizē savu labo gribu apliecināja ilggadēji donori - koknesieši. Pēc VADC informācijas, 66. reizi asinis ziedoja Sergejs Belovs, bet 49. reizi Edgars Borskis, kā arī 25. reizi Līga Kupšāne. VADC specbalvu saņēma Madara Vilere, kura asinis ziedoja 10. reizi.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību Kokneses novada donoriem un par viesmīlīgo uzņemšanu Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas čaklajiem palīgiem.

Sarmīte Rode

Lības Zukules foto

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top