Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4601/radosa_darbnica_sapnu_kerajs
Drukas datums: 03:39:23 19.01.2022

Radošā darbnīca “Sapņu ķērājs”

13.05.2017 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

p5160078_1.jpgLai Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centram netrūktu ideju un enerģijas, 13.maijā atsākās radošais darbs ar tematisko stundu “Sapņu ķērājs”. Pirmā nodarbība bija veltīta Mātes dienai, un mammas ar bērniem varēja pabūt kopā, parunāties un izgatavot Sapņu ķērājus, kuri sargās labās domas un dāvās pozitīvas emocijas gan Dienas centra, gan Sociālā dienesta apmeklētājiem. Nodarbību apmeklēja kā mazāki bērni kopā ar mammām un vecmammām, gatavojot sarežģītākus darbiņus, tā arī lielāki, kuri savu Sapņu ķērāju veidoja patstāvīgi, izmantojot mājās atrodamus materiālus – pogas, vilnas dziju, papīra šķīvi. Prasmes tika iegūtas, lai vēlāk tās varētu izmantot, gatavojot rotājumus sev un dāvanas saviem tuvajiem cilvēkiem.

Šajā nodarbībā iemācījāmies Sapņu ķērājus izgatavot gan tradicionālā veidā, notinot rāmīti un mezglojot pinumu ar pērlītēm, kā arī netradicionāli - izšujot “zirnekļu tīklu” ar lāpāmadatu un vilnas dziju, ieverot pa kādai podziņai. Pinuma vietā tika izmantoti pat tamborējumi. Papīra šķīvju dekorācijas bija tikpat dažādas kā nodarbības apmeklētāji. Vieni izvēlējās savam Sapņu ķērājam rāmīti nokrāsot ar krāsām vai zīmuļiem, citi, savukārt, veidoja aplikāciju, aplīmēja ar kreppapīru un pat mežģīnēm! Kopumā mēs bijām 16 cilvēki, kuri guva jaunus iespaidus un jauki pavadīja šo saulaino pēcpusdienu.

Gatavos darbiņus aicinām nākt un aplūkot klātienē. Tāpat visi - gan lieli, gan mazi ir laipni aicināti uz turpmākajām nodarbībām, lai kopīgi pavadītu laiku un mācītos kaut ko jaunu un nebijušu. Ja vēlaties gatavos darbiņus ņemt līdzi, tad nepieciešamos materiālus uz nodarbībām jāatnes pašiem. Par aktualitātēm, jaunumiem un nodarbībām, kā arī nepieciešamajiem materiāliem nodarbībām jūs varēsiet uzzināt Kokneses novada mājas lapā, sadaļā Sociālā palīdzība > Ģimenes atbalsta dienas centrs.

Gaidīsim jūs ciemos!

Ieva Ūtēna

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja