Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Annas - Saimnieču dienas svinības

25.07.2017 13:00 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

143.jpg25. jūnijā Bebru pagastā muzeja "Galdiņi" dārzā kopīgi svinējām Annas dienu, ko latvieši izsenis dēvējuši par Saimnieču dienu. Senākie ticējumi Annās mudina ēst un kaimiņus cienāt ar jauno rudzu maizi, bet vēlākos ticējumos šī minēta kā pirmā kartupeļu ēdamā diena, un arī jēri esot kauti uz Annām. Pirmo reizi Annas dienu muzejā svinēja 2008. gadā, kopš tā laika katru gadu „Galdiņos” laipni aicinātas pagasta saimnieces, Annas vārda nesējas un ikviens pagasta iedzīvotājs, lai kopā svinētu šos svētkus.

Visbiežāk pulcēšanās notikusi Jēkaba dienā, dienu pirms Annām, kā tas bija arī šoreiz. Kapelas „Aizezeres muzikanti” ieskandinātajā muzeja dārzā pulcējās  saimnieces un citi pasākuma viesi.  Turpinājām  tradīciju vārīt labo domu tēju, kurā katrs varēja iemest zāļu tējas saišķīti, teikt labus vārdus un vēlējumus. Suminājām vārda dienas gaviļnieci Annu Pilienu, kura ir īstena savas mājas saimniece, prasmīga pavāre un dārzniece. Anna cienāja klātesošos ar pašas gatavotajiem gardumiem un baudījām arī pensionāru klubiņa "Mārtiņroze" dalībnieču sagatavoto  cienastu. Omulīgā gaisotnē ar dziesmām un dančiem jauki pavadījām pēcpusdienu un ceram, ka nākamgad "Galdiņos" tiksimies kuplākā  pulkā. Paldies „Aizezeres muzikantiem”,  Annai Pilienai par skaistajiem ziediem un gardo cienastu, kā arī visiem šīs dienas svinētājiem!

Justīne Pastore, muzeja krājuma glabātāja

Foto: Arvis Voicehovičs

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top