Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4528/usinu_laiks
Drukas datums: 12:09:23 24.10.2020

Ūsiņu laiks

07.05.2017

Viss plaukst, zied, aug. Arī cilvēki kļūst aktīvāki, skaļāki, smaidīgāki, krāsaināki, varbūt kaut kur "trakāki", nevaldāmāki, drosmīgāki utt. Ūsiņos var redzēt kā Dzīvības enerģija darbojas ar maksimālu jaudu. Šis dzīvības spēks izpaužas tik dažādi un katram pilnīgi savādāk. Un tas jau ir tas pats skaistākais! Ūsiņi ir laiks, kad viss, ko vēlējamies ap Ziemassvētku laiku, top jau redzams šajā pasaulē. Tas ir aktīvais laiks, kad pieplūst spēks, nāk padoms, paveras iespējas un viss var sākties.

Arī biedrības "Baltaine" biedri šogad pirmo reizi bija izdomājuši, kā šo radošo enerģiju iekustināt un uzrunāt daudzus - gan koknesiešus, gan arī citus, tuvākus un tālākus ļaudis.

Mēs organizējām Ūsiņu tirgu. Aicināts bija katrs, kas grib izvēdināt savus skapjus, lādes, klētis un bēniņus, gan arī katrs amatnieks, kam ir ar ko lepoties! Tirgū varējām nopirkt pašceptu maizi, pīrādziņus un saldās maizītes, Rūķu našķus, salātus, priecājāmies par ādas izstrādājumiem, lupatu grīdas celiņiem, adījumiem, tamborējumiem, izšūtajām kartiņām, aprocēm, dažādām dabīgās kosmētikas izejvielām un lūpu balzāmiem, stikla produkciju, gleznām. Bija pat popkorns un cukura vate!

Tālāk braukušie tirgotāji bija no Līvāniem un Kaldabruņas. Tālākie pircēji - no Madonas un Rīgas. Domājam, ka ļaudis ir iekustināti! Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem (saskaitījām apmēram 100 cilvēkus) šis tirgus patika! Jo atšķīrās no citiem! Tas bija rāmāks, savādāks ar preču piedāvājumu, jo bija arī daudz pašu mājās atrastu lietu, kuras pašam vairs neder, bet kādam citam noder, bija lustes, rotaļas, dzīvā mūzika un Ūsiņu tirgus zupa! Viss lielais katls tika izēsts tukšs, tik garšīga tā bija!

Pēc rosīgā tirgus "Baltaines" sievas kūra uguni par godu pašam Ūsiņam, kas atnes kokiem lapas un zemei zaļu dāboliņu, dziedājām dziesmas un gatavojām pantāgu.

Nu tas viss jau aiz muguras. Līdz nākamajiem Ūsiņiem.

Lai mums izdodas iesāktais! Izbaudām šo laiku! Un darām!

Inguna Žogota, biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja