Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Meldru darbnīca arī Koknesē

26.04.2014 kur : Kokneses kultūras nams

26.aprīlī uz meldru darbnīcu Kokneses kultūras namā bija ieradušies 16 interesenti. Gan lieli, gan tādi, kam vēl tikai 4 gadi. Semināru un praktisko darbošanos ar meldriem bija noorganizējusi biedrība "Baltaine".

Sākumā uzzinājām, kā stāstīja TLMS "Tīne" meistare Ineta Vēvere (viņa arī grāmatas "Meldru pinumi", apgāds "Zvaigzne ABC"), ka arī viņas dēli sākuši pīt jau 4 un 5 gadu vecumā. Bet iesākums pašai Inetai bijis Brīvdabas muzejā, kur vecais Sīmanis pirms vairāk kā 20 gadiem iemācījis pīt bizes no meldriem. Tagad viņas darbiņi top dažādām izstādēm, gadatirgiem, viņa ir skolotāja un srādā gan ar bērniem, gan ar pieaugušajiem.

Pinām ar prieku un mums izdevās. Katram vajadzēja izgatavot 3 darbiņus. Daži paspēja vairāk. Visi darbi tika gatavoti no jūras meldriem, kas vākti pagājušā gadā ap Jāņiem. Mēs darinājām: dažādus skanošus grabuļus, rotājumus mājai, lellītes, mazus groziņus un rotas. Izdevās labi. Pašiem prieks un meistarei gandarījums, ka šis amats iet tālāk tautās.

Norunājām tikties vēlreiz, septembrī.

Inguna Žogota

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top