Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4430/biblioteku_nedela_irsu_pagasta_biblioteka
Drukas datums: 22:00:03 05.06.2020

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

22.03.2014 - 27.03.2014 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 22. aprīļa līdz 27. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros Iršu pagasta bibliotēka centās iepriecināt pagasta ļaudis un visus aicināja uz tikšanos ar dzejnieci Sarmīti Rodi, kurai nupat ir iznākusi otrā dzejoļu grāmata „Manī karsti pulsē laiks”. Saules „pielietajā” un omulīgajā pagasta zālītē Sarmīte atklāja sava gara darba tapšanas ceļu, pastāstīja par jauko sadarbību ar Jāzepu Osmani un izdevniecību „Annele”. Izrādās, ka Sarmītei bija jāpapildina savas zināšanas rakstīšanas mākā, jāieklausās J. Osmaņa padomos un daudz jāstrādā, lai grāmata, nonākot pie lasītāja, būtu viņam sirdij un acij tīkama.

Literāro pasākumu kuplināja Iršu pagasta sieviešu ansamblis un visus priecēja ne tikai Sarmītes lasītā dzeja, bet arī Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu radošo darbu izstāde.

Sarmītes dzejoļi, domu pavedieni, viņas starojošā enerģija uzrunāja ne vienu vien pasākuma apmeklētāju, gribējās klausīties vēl un vēl. Protams, tikai Sarmīte pati tā pa īstam zina, kā nāk šis vieglums, kā top dzejas rindas, bet mēs, lasītāji, vēlam, lai padomā viņai ir vēl kāda grāmatiņa un dzejolis par Iršiem!

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele