Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Konkurss "Plašais Apvārsnis"

09.04.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

dsc_8518_1.jpg9.aprīlī Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā notika konkursa"Plašais Apvārsnis" pirmās kārtas noslēgums, kurā konkursa dalībnieki, kuriem bija iespēja tikt, prezentēja savus darbus.

1. – 4. klašu grupā savus darbus iesniedza pieci bērni - Iva – Aleksandra Ermiča, Laura Vasiļevska, Alise Krūmiņa, Estere Vingre un Gusts Doniks. 5.-7. klašu grupā - Lilija Ozoliņa, Ksenija Vītoliņa, Daniels Auziņš, Raivis Viļums un Dominiks Liopa.

Komisijai, kuras sastāva bija skolotājas - Iluta Matušonoka un Andra Kārkliņa, un bibliotēku vadītāja Inta Poiša, bija ļoti grūti izvērtēt, jo visi darbiņi bija lieliski. Sākumskolas grupā pat tika veikta izlozē, jo izvēlēties labāko no labākajām nebija iespējams, tāpēc tika izlemts lozēt. Izlozē veicās Laurai. Pamatskolas grupā arī bija lieliski darbi, bet visus klātesošo aizkustināja Daniela dzejoļa komiksi un prezentēšanas dotumi.

Pirms dalībnieku uzstāšanās visiem klātesošajiem bija uzdevums atpazīt dzejoli – tas ir Raiņa vai Aspazijas. Visiem veicās tīri labi, tika diskutēts, kā atšķirt Raiņa un Aspazijas dzejoļus – Aspazijai esot tēlaināki, sievišķīgāki, bet Rainim tādi reālistiskāki, vairāk stāstījuma veidā. Vai tā ir vai nav, spriediet paši!

Vēlreiz, liels paldies bērniem par piedalīšanos un radošo darbu! Mēs redzējām, cik izzinošus, krāšņus un dažādus dalībnieki iedomājas Raiņa un Aspazijas karogus, priecājāmies, cik skaistas ilustrētas grāmatiņas tika izveidotas dzejoļiem. Ļoti emocionāli bija redzēt, kā nopietni dzejoļi spēj dzīvot komiksos, kuri izveidoti kā uzmetums multfilmai.

Ja dod iespēju un nedaudz paskubina bērnus darboties – zīmēt, dzejot un sacerēt, tad varam ieraudzīt daļiņu no krāšņās un bagātās bērnu un jauniešu fantāziju pasaules.

Paldies par sadarbību arī skolotājām -Ilutai Matušonokai, Andrai Kārkliņai un Ilzei Ozoliņai. Turam īkšķus par mūsu otrās kārtas dalībniekiem, kuri jau pavisam drīz Cēsīs uzstāsies lielās konkursa žūrijas priekšā un mērosies savās zināšanās par Raiņa un Aspazijas darbiem ar pārējiem Vidzemes pusfinālistiem.

Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bērnu bibliotēka

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top