Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Žūrijas 2014 noslēgums

19.02.2015 16:00 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

zurijas-2014-noslegums.jpg

19.februāra pēcpusdienā Kokneses bērnu bibliotēkā ar aizraujošu pasākumu noslēdzām lasīšanas veicināšanas projektu „Bērnu un Jauniešu žūrija 2014”.

Pusgadu žūrijas dalībnieki lasīja un vērtēja divdesmit četras 2014 gada žūrijas kolekcijas grāmatas. Kokneses 35 eksperti savu darbiņu ir izdarījuši un lēmuši, ka vislabāk viņiem patika šīs grāmatas - K.Lorēna, S. Alastra. Vistiņa iemīlējusies, O.Vācietis. Astoņi kustoņi, J.Zvirgzdiņs. Ahoi! Plūdi Daugavā!, U.Auseklis. Man ir runcis Francis, Ā.Bālinta. Vējainā ģimene, E.Uspenskis Tēvocis Fjodors, suns un kaķis, M.Dimsone. Rozā kvarca brālība, M.Rungulis Lapsu kalniņa mīklas, L.Tungala. Daudzpusīgais ronis, R.Rigss. Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem, B.Selzniks. Hugo Kabrē izgudrojums, R.Alberti. Jūrnieks uz sauszemes, M. Zālīte. Pieci pirksti, D. Penaks. Cilvēkēdāju paradīze un L.Kota Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur. Kuras grāmatas vislabāk patika visu žūrijas dalībnieku novērtējuma, uzzināsim 28. februārī, kad Ķīpsalas Lielajā izstāžu zālē notiks Lielie lasīšanas svētki un tiks sveikti grāmatu autori, tulkotāji un ilustratori. Žūrijas dalībnieki uzrādot dāvaniņas esošo uzlīmju blociņa vāku var droši doties uz šiem svētkiem un vērto to klātienē. Papildus šajā dienā ir iespējams apmeklēt arī Grāmatu izstādi 2015, kā caurlaidi izmantojot iepriekš minēto uzlīmju vāciņu.

Mūsu žūrijās dalībnieki saņēma pateicības rakstu un dāvaniņas par ieguldīto darbu grāmatu vērtēšanā. Pasākuma laikā noskaidrojām cik labi eksperti atcerās izlasīto un pazīst grāmatu ilustrācijas, tāpat ar divām leļļu teātra izrādēm mūs priecēja Aizkraukles pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres Tatjana Rjazanova un Aiga Delvere. Jau vairākus gadus viņas no sākuma līdz beigām veido izrādes – piemeklē sižetus, rakta scenārijus, zīmē, līmē, šuj un citādi darina lelles un dekorācijas, piemeklē mūziku un fona skaņas. Šoreiz izrādēm sižeti bija no žūrijas grāmatām - K.Lorēna, S. Alastra. Vistiņa iemīlējusies un Viks, Kenijas pasaciņas. Izrādes bija vienreizēji sirsnīgas un baudāmas, ļoti patika gan mazajiem gan lielajiem. Bērniem bija arī iespēja iejusties aktieru lomās aiz aizslietņa un izjautājot bibliotekāri Tatjanu uzzināt visus interesējušos jautājumus par šo leļļu teātri un iepazīties ar citu stāstu varoņiem, kuri ir veidoti citām izrādēm un bija atbraukuši bibliotekārēm līdzi. Mūsu bērniem tik ļoti patika, ka ar lielāko prieku vasarā piedalītos kādas izrādes tapšanā tepat mūsu bibliotēkā. “Multfilmu uztaisījās, varam tagad arī teātri” - tā teica kāds žūrijas dalībnieks. Un kāpēc gan ne?!

Noslēgumā, cienājoties ar nu jau tradicionālo žūrijās kliņģeri, rakstot, krāsojot un līmējot izveidojām divas “lasīšanas sirsniņas” un jautras grāmatzīmes praktiskai un jautrākai lasīšanai.

Visas žūrijās kolekcijas grāmatas nu ir pieejamas arī citiem, tāpēc nāc, lasi un varbūt rādīsies velme piedalīties šā gada žūrijās projektā, kura savu startu tradicionāli sāks vasarā. Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas bibliotekāre

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top