Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Starptautiskā bērnu grāmatu diena - H.K.Andersena dzimšanas diena

02.04.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

dsc_2444_1.jpgVisu aprīli Kokneses bērnu bibliotēkā, bibliotekārajās stundās, iepazinām H.K.Andersena pasaku pasauli. 2.aprīlī visā pasaulē atzīmēja Starptautisko bērnu grāmatu dienu, kas ir arī H.K.Andersena dzimšanas diena. Šo dienu atzīmē kopš 1967. gada 2. aprīļa pēc Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (SBJLP) aicinājuma. Šajā dienā un visu aprīli īpaši pievērš uzmanību bērnu grāmatām un to lasīšanai.

Katru gadu kāda no SBJLP dalībvalstīm izvēlas tēmu un uzaicina kādu valstī pazīstamu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, savukārt mākslinieks uzzīmē atbilstošu plakātu. Vēstījums var būt dzejoļa, pasakas, vēstules vaidā, tādejādi pievēršot uzmanību bērnu grāmatu lasīšanai un popularizēšanai. Šī gada Īru rakstnieces Siobāne Parkinsone „Vēstule pasaules bērniem” lasāma šeit.

Bērnu bibliotēkā šo dienu atzīmējam katru gadu un arī šis gads nebija izņēmums. Visu aprīli uz bibliotekārajām stundām nāca gan Pirmsskolas izglītības iestādes „Gundega” vecāko grupu audzēkņi, gan sākumskolas skolēni.

Kopā lasījām un klausījāmies H.K.Andersena pasakas. Bērni zīmēja un meklēja pasaku varoņu un notikumus no pasakām. Lielākie paši lasīja un atstāstīja pasakā dzirdēto, lika sajukušus tekstus un meklēja atbildes uz jautājumiem par pasaku varoņiem, notikumiem tajās un spēlēja spēli „Atrodi pasaku tēlam pasaku!”, kurā septiņām pasakām bija jāsaliek dotās ilustrācijas, nosaukumi, tēli un notikumi.

Pasakām ir ļoti liela nozīme bērnu attīstībā. Tās attīsta iztēli, veicina domāšanu, audzināšanu, stimulē atmiņu, tāpēc pasakas ir pavisam noteikti jālasa gan bērniem priekšā, gan jāstimulē viņus lasīt pašiem. Lasot bērniem attīstās lasīšanas tehnika un tas jau ir pamats vieglākai turpmāko zināšanu apguvei.

Pasaku lasīšana ir ļoti laba izklaide, par kuru nav jāmaksā, bet tā atmaksājas. Neliedziet sev un saviem bērniem šo izklaidi, jo bibliotēkā bērnu grāmatu klāsts ir fantastisks - vajag tikai to izmantot.

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas bibliotekāre

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top