Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Rokdarbu izstāde

01.12.2015 - 15.12.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Kokneses pagasta bibliotēkā līdz 15. decembrim skatāma Kokneses čaklo rokdarbnieču sarūpēta izstāde. Visdažādākie adījumi, tamborējumi, tapoti lakati un citi smalki roku darbi atraduši savu vietu grāmatu krātuvē.

1.decembris bija kā radīts šīs izstādes atklāšanai - aiz loga lēni krita sniega pārslas, bet dziesmas „Uzsniga sniedziņš balts” noskaņa rosināja domāt par gādīgu roku izlolotu siltumu. „Katrs otrais Koknesē ir ne tikai dzejnieks, bet arī rokdarbnieks! Esam radoši un adoši!” – sveicot izstādes veidotājus un pasākuma apmeklētājus, secināja bibliotekāre Ingrīda Grūbe.

Izstādes idejas autore ir Alla Svečikova, kurai viens no lielākajiem vaļaspriekiem ir adīšana. Jau ilgāku laiku Alla ap sevi pulcē domubiedrus, lai kopā dalītos pieredzē un „izadītu” jaunas ierosmes, kā, piemēram, kopīgas rokdarbu izstādes rīkošanu. Pateicoties atsaucīgajām bibliotēkas darbiniecēm ir dzimusi jauna tradīcija – 1. decembri nodēvēt par rokdarbnieču dienu Koknesē, un ik gadu šajā dienā Kokneses pagasta bibliotēkā atklāt rokdarbu izstādi.

Krāsu burvīgā saskaņa, latvju rakstu zīmes, katras rokdarbnieces raksturs un gaume atklājas ik rokdarbā. Radītā skaistuma autores ir Alla Svečikova, Anna Lulle, Spodra Briede, Larisa Grotus, Evita Užule, Santa Midere, Daina Šabanova, Gunta Trenko, Olga Noreika, Ārija Saulīte, Ina Fedotovska, Lauma Āre, Laima Briede, Maija Vilde, Līga Žilde, Vilija Čunčule, Dzintra Liepiņa un Nanija Sīpola. „Katram darbam savs tapšanas stāsts,” teic Alla Svečikova, kuras pēdējo piecu gadu veikums redzams izstādē. Tāpat kā Spodras Briedes darinātajam Zīļukam vai Dzintras Liepiņas tamborētajam saulessargam un visiem pārējiem darbiem. Izzinošs bija Allas un viņas dēla Jāņa sagatavotais stāstījums par adīšanas vēsturi un no latvju dainu pūra izceltās tautasdziesmas par adīšanu.

Izstādes veidotājas nedaudz pastāstīja par sevi un savu radošo aizraušanos.

Uz jautājumu: „Kas adītājai ir visgrūtākais?” – visas rokdarbnieces atbildēja vienisprātis: „Grūti nosēdēt!” Kā to novērst? Vingrojot! Mūzikas pavadījumā Alla aicināja izmēģināt piemērotus vingrojumus, lai pēc tiem atkal būtu prieks darboties.

Izstādes atklāšanas noslēgumā Alla Svečikova novēlēja: „Aicinu visas rokdarbnieces sarosīties un laicīgi domāt jau par nākošo gadu! No šiem darbiem, kas redzami izstādē, daudzi tiks ielikti Ziemassvētku dāvanās saviem mīļajiem. Mani iedvesmo Vairas Vīķes-Freibergas vārdi: „Priecāsimies par visu, ko jebkurš latvietis ir paveicis, jo tas viss iet mums visiem piederošā kopējā panākumu pūrā!" Novēlu mums visiem gaišus Ziemassvētkus un Dieva svētītu Jauno gadu!”

Sarmīte Rode

Foto Valija Fedotova

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top