Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4325/enu_diena2014_kokneses_pagasta_biblioteka
Drukas datums: 12:27:37 20.01.2022

Ēnu diena-2014 Kokneses pagasta bibliotēkā

12.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

2-ed-2014.jpgŠajā interesantajā projektā piedalāmies jau 2.gadu, tādēļ biju priecīga, ka šogad tiku pie vēl vienas ēnas-9 gadus jaunās Alises Krūmiņas. Ar pagājušā gada ēnu Danu Grundu tiekamies bieži-viņa ir aktīva, darbīga un labprāt mums palīdz dažādos pasākumos! Prieks par to, ka esam viņu ieinteresējušas!

Jaunā ēna Alise nemaz nav iesācēja bibliotēkas dzīvē -daudz zina par to, jo bieži piedalās bibliotēkas rīkotajos pasākumos, lasa Bērnu žūrijā. Tieši tādēļ mēs centāmies, lai Alise te atklāj ko jaunu. Un domāju, ka mums izdevās!

Alise uzzināja, kā veidojas grāmatas svītru kods bibliotēku sistēmā Alise (re, vārda māsas), kā grāmatas tiek skenētas, kā šajā sistēmā saņemt grāmatas, atrast lasītājus! Alise palīdzēja sakārtot žurnālus, grāmatas, atrast to īstās vietas bibliotēkā, uzzināja, ka bibliotekā vēl viss notiekošais jāatspoguļo sociālajos tīklos, ka jāprot printēt, kopēt, saņemt naudu, veidot izstādes, rīkot pasākumus, atbildēt uz telefona zvaniem, sniegt uzziņas… Nolēmām, ka zināt visu nevaram, bet varam apmeklētājam palīdzēt informāciju atrast. Tieši tādēļ izskatījām Letonika.lv, kur noderīgu informāciju var atrast ļoti bieži. Par to Alise pārliecinājās, izmēģinot mašīntulku un Runājošās pasakas!

Paldies Alisei par darbu-to apliecina arī īpašs dokuments. Man prieks, ka kopā pavadījām jauku un darbīgu pēcpusdienu! Tagad jūtos bagāta bibliotekāre, jo nu man jau ir divas brīnišķīgas ēnas, ar kurām kopā mēs varētu daudz paveikt! Un tā arī būs!

Ar nepacietību gaidīsim nākamā gada 12.februāri!

Ingrīda Grūbe, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre