Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Valentīna dienas nedēļā viss par mīlestību!

11.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Nedēļā, kad svinam mīlestības svētkus – Svētā Valentīna dienu, Kokneses pagasta bibliotēkā 11. februāra vakarā uz šiem svētkiem veltītu pasākumu varēja nokļūt ar ieejas biļeti - mīlestības dzejoli. Visu pasākuma apmeklētāju vārdā paldies par viesmīlīgo sagaidīšanu Kokneses bibliotēku darbiniecēm! Sirsnīgā noskaņā, smaržojot tējai un kafijai, baudot gardu kūku, klātesošās dāmas uzrunāja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolnieces Dana Grunda un Asnate Višķere. Meitenes asprātīgā dialogā, izmantojot klasiķu un mūsdienu dižgaru atziņas, un enciklopēdijās paustās definīcijas, centās noskaidrot, kas ir mīlestība. Atbildi viņas varēja rast, ieklausoties arī pasākuma apmeklētāju runātājos dzejoļos. Ar savu sacerēto dzeju vai iemīļotu autoru dzejas rindām tika paustas jūtas, bez kurām pasaule zaudētu krāsas un smaržu. Izskanot dzejoļiem, tika nonākts pie atziņas, ka visskaistākā mīlas dzeja ir tā, kurā vārds mīlestība netiek nosaukts vārdā, bet tikai ļauts nojaust tās klātbūtni.

Kā mums palīdzēt sev vairot prieku, veselību, iemantot dvēseles mieru aizraujošā stāstījumā par aromterapijas testu, diagnostiku ar ēteriskajām eļļām un akmeņu īpašo spēku, atklāja koknesiete Inese Vitenberga. „Savā darbā daudz pielietoju zināšanas, kuras esmu apguvusi 20 gadu laikā. Iepazīstot ēterisko eļļu dziednieciskās īpašības, ikviens var palīdzēt savai pašsajūtai. Vienā eļļas pilienā var sajust zemes, saules un vēja spēku. Ēteriskās eļļas ir spēcīgs enerģijas koncentrāts. Piemēram, Francijā ir ārsti, kas pacientus ārstē tikai ar dabiskajām ēteriskajām eļļām,” iepazīstinot ar daudzveidīgajām ēterisko eļļu īpašībām, sacīja Inese Vitenberga. Muskatsalviju, citronmelisu (eļļa, kas piesaista naudu!), samteņu un daudzas citas brīnumainu īpašību nesošās eļļas dāmas varēja iepazīt tuvāk, baudot to aromātu. „Veicot testu ar 90 ēteriskajām eļļām, var precīzi noteikt cilvēka rakstura īpašības,” atklāja aromterapijas speciāliste. Interesants ir pētījums, ka bērniem visieteicamākā ir mandarīnu eļļa. Runājot par akmeņu īpašo spēku, Inese Vitenberga atzina, ka katrā akmenī mājo milzum daudz enerģijas. Vislabāk sev atbilstošo akmeni var noteikt nevis pēc horoskopa zīmes, bet pēc savām sajūtām, pieskaroties konkrētajam akmenim. Pasākuma apmeklētājām bija iespēja savās plaukstās paturēt akmeņus, kuri apveltīti ar īpašu enerģiju: ametistu – faraonu un karaļu akmeni, turmalīnu, magnezītu, rozā kvarcu, kas dod sirdij spēku, nefrītu un vēl daudzus citus akmeņus – enerģijas devējus. Paldies Inesei Vitenbergai par iedvesmojošo stāstījumu, rosinot šajā svētku nedēļā katram apņemties izzināt vēl nezināmo, atrast savu labas pašsajūtas avotu un pats galvenais – dzīvot ar mīlestību!

Kokneses Novada Vēstis

Anitas Šmites foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top