Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4271/tiksanas_prieks_pie_svetku_eglites
Drukas datums: 04:33:35 19.08.2019

Tikšanās prieks pie svētku eglītes

14.12.2013 kur : Bebru pamatskola

Bebru pagasta vecākajai paaudzei par tradīciju kļuvis ik gadu, gaidot Ziemassvētkus, satikties kopīgā pasākumā Bebru pamatskolā. 14. decembrī atkal viesmīlīgi bija atvērtas skolas durvis, lai priecīgā noskaņā sagaidītu svētku svinētājus. Pasākums iesākās ar Skuju ģimenes: Ineses, Montas un Normunda dziedāto Bebru pagasta pensionāru padomes „Mārtiņroze” himnu – dziesmu par mārtiņrozi. Anna Bite, kura jau sešpadsmito gadu vada pensionāru padomi, sirsnīgi sveica savus pagasta ļaudis, tuvojoties gada baltākajiem svētkiem un atgādināja par šajā gadā kopīgi paveikto. Bebru pamatskolas skolēni kopā ar skolotāju Annu Romanovsku bija sagatavojuši priekšnesumu ar Ziemassvētku dzejoļiem, dziesmām un dejām. Ar stipras veselības, moža gara vēlējumiem un greznu kliņģeri, klātesošos sveica Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Kopā ar saviem pagasta ļaudīm šajās tikšanās reizēs vienmēr ir Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza. Pagasta pārvaldes vārdā viņa dāvāja gardu svētku pārsteigumu, vēlot mūsu vecļaudīm tikpat braši turēties arī Jaunajā gadā.

Prieks dzīvē mijas ar sāpīgiem zaudējumiem. Ar iedegtām svecītēm egles zarā un klusuma brīdi pieminēja šajā gadā mūžībā pavadītos 15 pensionārus.

Tāpat kā citus gadus pie Ziemassvētku eglītes laimes vēlējumus un apsveikumus saņēma apaļo dzīves gadskārtu jubilāri. Šogad pensionāru pulkam pievienojušies 10 pagasta iedzīvotāji, arī viņiem tika veltīti īpaši sveicieni. Mīļi gaidītas viešņas, garo draudzības gadu laikā kļuvušas kā savējās – Vija Vilmane un Aina Grīva no Liepkalnes līdzi bija atvedušas savas skanīgās dziesmas. Pie skaisti klāta svētku galda raisījās sarunas, bet dejas solim ļauties aicināja Skuju ģimenes spēlētās melodijas. „Mūs vēl ilgi sildīs satikšanās prieks”, atzina kungi un dāmas, kuri nebēdā par sirmumu matos, bet dāsni dalās savā dzīves priekā.

Kokneses Novada Vēstis