Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4140/pavasara_bebru_medibas
Drukas datums: 16:07:55 29.11.2021

PAVASARA BEBRU MEDĪBAS

08.04.2017 kur : Ozolkalnu šautuve

bebrum17_1.jpg

Jauno medību sezonu Kokneses pagasta mednieku klubs „Ķepainis” 8. aprīlī Ozolkalnos atklāja ar sacensībām „Pavasara bebru medības”. Uz „Ķepaiņa” aicinājumu piedalīties pirmajā sezonas pasākumā atsaucās gan Kokneses novada mednieku kolektīvi, gan mednieku klubu biedri no Skrīveriem, Jumpravas, Rīgas, Aizkraukles, Pļaviņām un Madonas. Kopumā sacensībās piedalījās 41 dalībnieks.

Sacensības iesākās medniekiem sacenšoties šaušanā pa trapu, kā arī atbildot uz dažādiem jautājumiem par medību tēmu, jo viens no pasākuma mērķiem bija atsvaidzināt praktiskās iemaņas un teoriju.

Vērtējot medību norisi, Jānis Bērziņš, mednieku kluba prezidents, teic: „Medības noritēja ļoti veiksmīgi. Varbūt šoreiz mums veiksmi atnesa trīs daiļā dzimuma pārstāves, kuras arī piedalījās medībās. Mūsu nacionālās medību īpatnības šajā reizē iepazina arī ciemiņš no Izraēlas. Sezonas pirmo medību bilance ir teicama, jo nomedīti 9 bebri, no kuriem lielākais svēra 24 kilogramus.”

„Pavasara bebru medībās” vislabākos rezultātus uzrādīja trīs braši kungi: pirmā vieta Jānim Lucam no Bebru pagasta, otrajā vietā Mārtiņš Sokolovskis no Iršiem, bet trešo vietu ieguva skrīverietis Uldis Lapiņš.

Pēc garās sacensību dienas pasākuma dalībnieki pulcējās mednieku kluba „Ķepainis” medību mājā „Lejas-Spruļos”. Par tradīciju kļuvis medību noslēgumā kopīgi baudīt izslavēto Daiņa Gintera gatavoto soļanku.

Sarmīte Rode

Gunta Upmaļa foto