Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4105/koknese_sporto_10_jubilejas_pasakuma_orientesanas_prieki
Drukas datums: 03:23:36 14.07.2020

“Koknese sporto” 10. jubilejas pasākumā orientēšanās prieki

10.05.2016 kur : Kokneses sporta centrs

10.maijā Kokneses stadionā aizritēja jau desmitais “Koknese sporto” pasākums, kurā Kokneses sporta centrs un pasākuma dalībnieki, par dienas sporta veidu bija izvēlējušies orientēšanos. Pielāgojoties esošajiem tehniskajiem apstākļiem, pasākums noritēja ļoti labi un atnākušie sportot gribētāji bija priecīgi par pavadīto laiku svaigā gaisā un jautrā sacensību atmosfērā.

Kā parasti pasākumu sākām ar nelielu iesildīšanos, lai sagatavotos gaidāmajam skrējienam. Pēc aptuveni 10 minūšu iesildīšanās, dalībniekiem tika demonstrēts orientēšanas inventārs – tas sastāvēja no kartes, kontrolpunktu atzīmēšanās kartiņas un kontrolpunkta. Pēc īsas iepazīšanās ar karti, dalībniekiem tika parādīta arī atzīmēšanās procedūra un bija skaidrs, ka sacensības var sākties.

Daži no dalībniekiem izvēlējās skriet komandās, jo tā jutās komfortablāk un drošāk. Līdz ar to beigās 20 atnākušie izveidojām 7 komandas (pa diviem un trijiem dalībniekiem), bet 4 dalībnieki izvēlējās maršrutu veikt individuāli.

Kā pirmais distancē, pēc 8 kontrolpunktiem, devās Mareks Kazakovs. Katrs nākamais dalībnieks distanci uzsāka ar vienas minūtes intervālu. Līdz ar to pēdējie dalībnieki devās distancē 10 minūtes aiz Mareka. Prognozētais laiks distancē bija plānots ap 18 minūtēm, bet izrādījās, ka Kokneses parks nemaz nav tik plašs un pirmie stadionā ieskrēja Otto Bērziņš un Nauris Seļiverstovs , kam cieši sekoja Ingars Kļaviņš un Gustavs Grīslis. Hronometrs tajā brīdī rādīja tieši 19 minūtes, bet atņemot laika intervālu, Otto un Naura laiks – tieši 15 minūtes, bet Ingaram un Gustavam – 14:08. Trešie komandu grupā ar absolūto laiku 15:30 Andrejs Pavļenkovs un Ilmārs Kalniņš, kam ceturtajā vietā sekoja Edgars Glāznieks ar Agni Matušonoku – 16:25. Piektajā vietā 3 cilvēku komanda - Natālija Zeica, Paula Sārta un Elīza Matušonoka – 25:20, bet sestie mazie puikas no 5.klases – Alberts, Ģirts un AIvis – 27:30. Komandu kopvērtējumu ar 36:37 minūtēm noslēdza Ritvars Kļaviņš ar Tomasu Miglānu. Tātad ka redzams, tad laika atšķirības diezgan lielas, kas nav norakstāms tikai uz skriešanas ātrumu, bet arī uz spēju vadīties pēc kartes un meklēt priekšmetus dabā.

Individuālo skrējēju grupā ar 23:56 uzvarēja Kristiāns Ornicāns, kas apsteidza Mareku Kazakovu (25:20) un Gustu Doniku (51:20). Sacensības ceturtajā vietā noslēdza Ivo Igaunis, kuram šoreiz rezultāts nedaudz virs vienas stundas. Bet visi finišējušie Ivo sagaidīja un sveica ar lieliem aplausiem, jo Ivo cīnījās līdz galam, lai gan viens kontrolpunkts tā arī netika atrasts.

Kokneses sporta centrs saka lielu paldies Indulim Asarītim par nodrošināšanu ar kartēm un orientēšanās aprīkojumu.

Tā kā orientēšanās eksperiments izdevās gana labi, tad Kokneses sporta centrs plāno iekļaut orientēšanās disciplīnu arī Kokneses novada sporta svētku programmā 18.jūnijā. Tā kā gatavojamies meklēt apslēpto arī 18.jūnijā! Tiekamies!

Foto no pasākuma: Ingus Pugačovs

Davis Kalniņš, KSC