Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4089/koknese_sporto_4pasakuma_koknesiesi_izmegina_spekus_vieglatletika
Drukas datums: 02:08:17 10.07.2020

“Koknese sporto” 4.pasākumā koknesieši izmēģina spēkus vieglatlētikā

22.02.2016 kur : Kokneses sporta centrs

22.februārī notika jau ceturtais “Koknese sporto” pasākums, kura sporta veids šoreiz bija vieglatlētika. Pavisam 27 koknesieši ieradās uz šo pasākumu un vēlējās uzzināt, kā izpaudīsies šis sporta veids. Organizatori bija nolēmuši iepazīstināt apmeklētājus ar visām trim vieglatlētikas pamatdisciplīnām – skriešanu, lekšanu un mešanu. No skriešanas disciplīnām tika izmēģināts 30m skrējiens no zemā starta un garāks skrējiens ar aptuveno garumu 350 metri, kā lekšanas disciplīna tika piedāvāta tāllēkšana no vietas, bet pildbumbas mešana uz priekšu bija izvēlētā mešanas disciplīna. Lai gan ne tāllēkšana no vietas, ne pildbumbas mešana ikdienā nenotiek vieglatlētikas sacensībās, tomēr “Koknese sporto” pasākumā šīs disciplīnas iederējās ļoti labi, ņemot vērā pasākuma auditoriju un formātu.

Kā jau ierasts, pasākums sākās ar kopīgu iesildīšanos, kuras laikā ikvienam bija iespēja sagatavot savu ķermeni tālākiem startiem. Pēc iesildīšanās dalībnieki tika sadalīti vairākās vecuma grupās, kā jau tas vieglatlētikā ierasts, un katras grupas ietvaros tika noskaidroti labākie. Pavisam sanāca 7 grupas – veterāni (2 dalībnieki), pieaugušie (2 dalībnieki), U-19 (7 dalībnieki), U-15 (5 dalībnieki), U-12 (7 dalībnieki), veterānes (1 dalībniece) un meiteņu U-15 grupa (3 dalībnieces).

Pirmā disciplīna- 30 metru sprints. Visi dalībnieki tika iepazīstināti ar sprinta sacensību noteikumiem, starta procedūru un starta bloku izmantošanu. Pēc tam katram tika doti divi skrējieni, lai uzrādītu savu labāko rezultātu. No visiem dalībniekiem absolūtajā vērtējumā ātrākais bija Didzis Bērziņš, kurš uzrādīja 4,20 sekundes, apsteidzot Nauri Seļiverstovu (4,25) un Ritvaru Kļaviņu (4,30). Savukārt no meitenēm ātrākā Natālija Zeica (4,78). Mazākajā zēnu grupā ātrākais ar 5.18 bija Ritvars Dekteris, bet veterānu grupā Aigaram Kalniņam 4,72. Otrā disciplīna – tāllēkšana no vietas. Šeit katram tika dotas trīs iespējas parādīt savu labāko atspērienu. Vislabāk tas izdevās Ritvaram Kļaviņam, Ingaram Kļaviņam un Ralfam Eihentālam – 2,65 metri. Ar 2,60 metru tālu lēcienu atzīmējās Nauris Seļiverstovs, bet 2,55 metri – Didzim Bērziņam. Natālija Zeica meiteņu grupā aizlēca 2,30 metrus, bet zēnu grupā Valteram van Herkam un Ritvaram Dekterim pa 1,80 metriem.

Pildumbas mešanā uz priekšu izcēlās Didzis Bērziņš, kurš bumbu aizmeta 17 metrus tālu. 13 metrus tāls metiens Danielam Driksniņam, 11,5 metri Ingaram Kļaviņam, bet pa 11 metriem Gatim Tiltiņam un Maiklam Andriksonam. Visi iepriekšminētie meta 5kg smagu pildbumbu. U-15 grupas zēni meta 3kg pildbumbu, kur labākais bija Jurģis Rēķis ar 12 metriem, bet otro vietu dalīja Elvis Dekteris un Raivis Viļums. Meitenes un jaunākie zēni meta 2kg smagu bumbu. Zeica, Kalniņa un Derkača iespēja 9,50 metrus, bet zēnu grupā labākais ar 8,50 metriem bija van Herks.

Pēdējā un grūtākā disciplīna bija 350 metru skrējiens. Dienas labākos laikus uzrādīja Seļiverstovs un Ritvars Kļaviņš (abiem 48 sekundes), bet nākamos labākos Eihentāls (53 sekundes), Didzis Bērziņš un Jurģis Rēķis (abiem 55 sekundes). Meitenēm ātrākā bija Natālija, bet mazajiem zēniem uzvarēja Henrijs Kalniņš.

Kopvērtējumā tika apbalvots katras vecuma grupas labākais sportists, summējot izcīnītās vietas katra disciplīnā. Veterānu grupā tika fiksēts neizšķirts starp Kasparu Rudmiezi un Aigaru Kalniņu, pieaugušo grupā uzvarēja Didzis Bērziņš, U-19 – Nauris Seļiverstovs, U-15 – Jurģis Rēķis, U-12 – Valters van Herks, veterānēm – Inguna Kalniņa, U-15 meitenēm – Natālija Zeica. Ar visiem rezultātiem var iepazīties Kokneses sporta centrā.

Organizatori saka paldies tiesneša palīgam Otto Asmusam un arī fotogrāfam Ingum Pugačovam par veiksmīgajām bildēm.

Nākamais “Koknese sporto” pasākums notiks jau nākamajā pirmdienā 29.februārī, kad tiks spēlēts volejbols!

Dāvis Kalniņš, KSC

Ingus Pugačovs, fotogrāfs