Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4075/koknese_aizvaditas_ikgadejas_sacensibas_kokneses_kauss_2015_jaunatnei_vieglatletika
Drukas datums: 16:42:40 13.07.2020

Koknesē aizvadītas ikgadējās sacensības “Kokneses kauss 2015” jaunatnei vieglatlētikā

25.09.2015 kur : Kokneses sporta centrs

26. septembrī Koknesē norisinājās sacensības vieglatlētikas mešanu disciplīnās jaunatnes vecuma grupām. U-14, U-16 un U-18 grupās startēja ap 200 jaunieši un jaunietes no visas un Latvijas un Rokiški pilsētas Lietuvā. Pavisam tika sadalīti 24 medaļu komplekti un 4 speciālie kausi, kurus ieguva labākais sportists katrā no mešanas disciplīnām.

Visas dienas garumā septiņos sektoros jaunie vieglatlēti sacentās disciplīnās – lodes grūšanā, šķēpa, diska un vesera mešanā, cenšoties uzrādīt pēc iespējas augstvērtīgākus rezultātus. Uzreiz gan jāteic, ka šogad sacensībās netika labots neviens rekords, bet dalībnieku uzrādītie rezultāti joprojām bija labā līmenī. Kokneses kausus savā īpašumā ieguva katras disciplīnas augstvērtīgākā rezultāta uzrādītājs. Šķēpa mešanā pie balvas tika Laine Donāne, kura U-18 grupā uzvarēja ar 51,22 metrus tālu metienu. Lodes grūšanā labākais bija Oļegs Kozjakovs no Aizkraukles novada Sporta skolas, kurš 4kg smago lodi aizgrūda 15.32 metrus tālu. Diska mešanas kauss aizceļoja pie Elīzas Puķānes no Bauskas, kura iespēja 41.07 metrus, bet vesera mešanā augstvērtīgākais rezultāts lietuvietei Gabrielei Šapranauskaitei, kura U-18 grupas sacensības uzvarēja ar 48,22 metru tālu metienu. Kokneses metēju saimi sacensībās pārstāvēja četri trenera Igora Lulles audzēkņi. Vislabāk veicās Otto Asmusam, kurš ieguva 3.vietu (52.34 metri) U-18 grupas vesera mešanas sacensībās, aiz sevis atstājot treniņgrupas biedrus Andreju Grustānu (51.62) un Armandu Korekovu (45.92). Jaunais sportists Valters Vilcāns U-14 grupas šķēpa mešanas sacensībās ieguva 10.vietu (22,08 metri). Pie uzvaras lodes grūšanas sacensībās tika arī koknesietis Reinis Nungurs, kurš lodi aizgrūda 15,15 metru tālumā. Reinis kopš šī mācību gada pārstāv Murjāņu sporta ģimnāziju, bet iepriekš trenējās pie trenera Igora Lulles. Diska mešanā Reinim 4.vieta ar rezultātu 40.61 metrs. Sacensību godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar organizatoru sarūpētajām medaļām, diplomiem un balvām. Īpaši tika apbalvoti arī U-16 grupas laureāti, kas tika pie dāvanu kartēm no veikala SPORTLAND. Tas tāpēc, ka U-16 vecuma grupas sportisti vienlaicīgi aizvadīja LVS kausa 5.posma sacensības.

Kokneses sporta centrs saka lielu paldies pasākuma organizēšanā Aizkraukles novada Sporta skolai un īpaši Brigitai Krauzei, par sekretariāta un tiesnešu darbu, kā arī pateicas citiem sacensību atbalstītajiem – Kokneses novada domei, Latvijas vieglatlētikas savienībai, Latvijas šķēpmetēju klubam un SIA ABC JUMS par līdzdalību veiksmīgā sacensību norisē.

Dāvis Kalniņs, KSC