Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4015/aizvadita_kokneses_novada_gimenu_sporta_diena
Drukas datums: 07:11:41 14.07.2020

Aizvadīta Kokneses novada Ģimeņu sporta diena

29.03.2014 kur : Kokneses sporta centrs

29.martā Kokneses sporta centra sporta hallē risinājās Kokneses novada Ģimeņu sporta dienas pasākums, kur piedalījās bērni, mammas un tēti. Tika aicināti pilnīgi visi, bet ieradās apmēram 12 mammas, 10 tēti un 20 bērni, kas kopā veidoja ļoti patīkamu un pozitīvu atmosfēru teju 5 stundu garumā.

Sacensības norisinājās vairākās disciplīnās. Katrai dalībnieku grupai bija speciālas disciplīnas, kurās startēt.

Pašus mazākos ar sportošanas pamatiem iepazīstināja PII „Gundega” pedagoģes, kas vadīja speciālus pārbaudījumus. Izpildot visus uzdevumus, paši mazākie ieguva diplomu un balvu – krāsojamo grāmatiņu.

Skolas vecuma bērniem sacensības sākās ar florbola sacensībām, kur uzvaru izcīnīja komanda „Niggas”. Otrajā vietā „Mežakaķi”, bet trešajā „Asie čempioni”. Pavisam piedalījās 4 komandas. Pēc tam bērni pārbaudīja savas spējas veiklības pārbaudījumā, kur katram bija jāveic 8 dažādi vingrinājumi. Tā kā piedalījās dažāda vecuma bērni, tad viņu rezultāti tika vērtēti atsevišķi un rezultāti ir sekojoši – 1.vietas izcīnīja Matīss Šumskis, Annija Derkača, Oskars Kalnozols un Ēriks Vilde, 2.vietas ieguva Otto Bērziņš, Kristers Bite, Ralfs Luts un Laura Vasiļevska, bet 3.vietas – Marekam Koļesņikovam, Edgaram Butānam un Aigai Kondrātei. Vēlāk bērni arī pārbaudīja savas ātruma īpašības, piedaloties ātruma testā. Šajā vingrinājumā 1.vietas ieguva Matīss Šumskis, Annija Derkača, Oskars Kalnozols un Megija Bite, 2.vietas ieguva Otto Bērziņš, Kristers Bite, Ralfs Luts, Dārta Bērziņa un Rainers Šmits, bet 3.vietas ieguva Mareks Koļesņikovs, Edgars Butāns, Laura Vasiļevska, Luīze Vasiļevska un Ēriks Vilde.

Mammas vispirms sāka ar novusa turnīru, kur pavisam piedalījās 10 dalībnieces. Uzvaru izcīnīja Gunita Volkmane, finālā pārspējot Daci Kalnozolu. Spēlē par trešo vietu, Agra Bērziņa apspēlēja Ingunu Kalniņu, tātad šajā reizē meita bija labāka par mammu. Pēcāk mammas sacentās veiklības pārbaudē, kur katrai bija jāizpilda 10 vingrinājumi viens pēc otra. Visveiklākā izrādījās Inguna Kalniņa, kas uzrādīja visātrāko trases laiku gan no mammām, gan tētiem. Otrā vieta Agrai Bērziņai, bet trešajā vietā Gunita Volkmane. Visbeidzot mammas sacentās arī līdzsvara testā, kas paredzēja stavēšanu uz vienas kājas pēc iespējas ilgāk. Piedalījās vairāk nekā 10 mammas un sākumā visām veicās ļoti labi. Pēc pirmā raunda, visām mammām tika aizsietas acis, lai apgrūtinātu uzdevumu un izdevās arī noskaidrot trīs līdzsvarotākās – 3.vieta Justīnei Miezītei, 2.vieta Gunitai Volkmanei, bet pirmā – Ingunai Kalniņai.

Septiņi tēti sāka ar veiklības pārbaudījumu ar 10 pēc kārtas sekojošiem uzdevumiem. Visveiklākais izrādījās Didzis Bērziņš, 2.vietā Ģirts Kalnozols, bet trešajā – Raivis Bite. Jāatzīmē, kas visgrūtāk dalībniekiem veicās ar burtu virknēšanu alfabētiskā secībā, kas bija viens no 10 vingrinājumiem. Uzreiz pēc tam tēti mērojās spēkiem spēka testā, kur bija jāvelk virve ar smagumu tikai ar roku spēku. Arī šajā reizē labākais Didzis Bērziņš, otrā vieta Raivim Bitem, bet ne tam, kam veiklības pārbaudījumā, un trešā vieta Ģirtam Kalnozolam. Visbeidzot novusa turnīrā piedalījās 9 tēti. Uzvarētāja godā Aigars Kalniņš, finālā pārspējot Didzi Bērziņu, bet trešajā vietā Kristaps Ādamsons, kas spēja pārspēt Zigmundu Vainovski.

Sacensību dienas noslēgumā norisinājās vēl divas disciplīnas. Stafetē, kura laika trūkuma dēļ norisinājās stipri saīsinātā variantā, piedalījās 4 komandas, kas cīnījās par sagatavotajiem kausiem. Pie paša lielākā tika komanda „Mammas”, otrajā vietā „Sarkanie”, bet trešie – Vasiļevski.

Ļoti interesantas bija sacensības jautrajā futbolā, kur dalībniekiem redzamību apgrūtināja speciālas maskas. Pavisam piedalījās 6 komandas. Uzvaru ieguva „Bērziņi”, kas finālā pārspēja „Vasiļevskus”, bet trešā vieta „Kalniņiem”, kas spēlē par trešo vietu apspēlēja „Sīkos”. Organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par atsaucību un piedalīšanos, kā arī lielu paldies palīgiem un tiesnešiem, kas palīdzēja visam notikt. Tiksimies nākošajos sporta pasākumos Kokneses novadā!

Dāvis Kalniņš, KSC