Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/4006/top_latvijas_liktendarzs
Drukas datums: 02:52:06 12.07.2020

Top Latvijas Likteņdārzs!

17.06.2017 18:00 kur : Likteņdārzs

Latvijas Televīzijas devītās ziedojumu akcijas “Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem” laikā līdz 17. jūnija vakaram iesākto būvniecības darbu turpināšanai jau saziedoti gandrīz 20 000 eiro. Akcijas rīkotāji pateicas ikvienam, kas sniedzis atbalstu!

Akcijas dienā ar „Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājas, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes uzrunu Likteņdārzā tika atklāta jauna digitāla ekspozīcija „Liktens gāte”. Tā tapusi sadarbībā ar filozofu Arti Sveci, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu sektora vadītāju Gintu Zalcmani un SIA “Dd Studio”. Liktens gātes tapšanu atbalstījusi AS “Latvijas Gāze”, SIA “Lattelecom”, SIA “Samsung Electronics Baltics” un Jaunrades fonds.

Akcijas tiešraidēs, ko vadīja LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste, un pasākumā Likteņdārza amfiteātrī sarunās ap ugunskuru piedalījās rakstniece Nora Ikstena, mūziķis Valters Pūce un komponists Jēkabs Nīmanis. Pirmo reizi tika demonstrēti videoklipi, kas tapuši Likteņdārzā un kuros skaistākās Latvijas dziesmas skanēja grupu "Laimas Muzykanti", "Klaidonis", "Colt" un "Jauno Jāņu orķestris", kā arī dziedātāja Daumanta Kalniņa un ģitārista Kaspara Zemīša izpildījumā.

Par saviem vectēviem stāstīja Toms Grēviņš, Dāvis un Toms Auškāpi, Biruta Eglīte un citi. Koncertu sniedza Rīgas Tehniskās universitātes TDA “Vektors” un pūtēju orķestris “SPO”, kā arī vīru kopa „Vilki”. Koncertu Likteņdārzā vadīja koknesietis Magnuss Eriņš no radio “Pieci.lv”.

Akcijas vakarā pirmo reizi LTV bija iespēja skatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi “Vectēvs”. Pirms izrādes aktieris Vilis Daudziņš dalījās ar savu stāstu par vectēvu un atcerējās izrādes tapšanu. Izrādes ieraksts tapis sadarbībā ar “Borisa un Ināras Teterevu Fondu” un “Teātris.zip”.

Aicinām turpināt atbalstīt Likteņdārzu, līdz 31.jūlijam zvanot pa ziedojumu tālruni 90006381 (maksa par zvanu 1.42 EUR) un ziedojot ar Mobilly telefonā. Atbalstu iespējams sniegt, veicot pārskaitījumu uz „Kokneses fonda” norēķinu kontu (reģistrācijas numurs: 40008092535, konts LV10UNLA0050006878844, AS „SEB banka”) vai arī pasūtot bruģakmeni ar savu vārdu vai bez tā www.draugiem.lv/liktendarzs.

Šogad akcijas informatīvie atbalstītāji ir LTV1, laikraksts “Latvijas Avīze”, radio “Pieci.lv” un portāls draugiem.lv. Tās laikā cilvēki tiek aicināti iesūtīt savu dzimtu stāstus vai atmiņas par vectēviem un vecvecākiem. Stāsti tiks publicēti “Latvija Avīzē” un akcijas sociālajos tīklos.

Gaidīsim nākamajos pasākumos Likteņdārzā - 5.augustā radošajās darbnīcās „Sajūtu dienā”, 9. septembrī “Ābolu ballē”, 11. novembrī “Lāčplēša dienā” un 18. novembrī uz saulrieta sagaidīšanu Likteņdārza amfiteātrī.

Valda Auziņa

Nodibinājuma „Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja

Informācija medijiem:

Sanita Heinsberga, 29660153, atbalsts@koknesesfonds.lv

Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņums. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.