Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Spēkavīru čempionāta otrajā posmā Koknesē uzvar Artis Plivda

08.06.2013

Sestdien Koknesē norisinājās „Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” otrais posms, kurā atlētiem bija jāveic kopumā pieci vingrinājumi un daži patiesi pārsteidza ar savu sniegumu.

Jau pirmajā vingrinājumā, kas bija „Latvijas Dzelzceļa” mašīnas vilkšana no zemes, skatītāji varēja pārliecināties, ka jaunākajam spēkavīram Oskaram Martužanam spēka tiešām netrūkst. Atlēts salauza vingrinājuma inventāru un šis vingrinājums bija jāatceļ, veicot korekcijas turpmākajās sacensībās.

Tālāk spēkavīriem bija jātur „Fiskars” krucifikss. Jau pirmajā mēģinājumā Artis Plivda parādīja visiem savu pārākumu un ar rezultātu 0:55,35 uzvarēja savus konkurentus. Otrajā vietā pārsteidzoši labu rezultātu - 0:51,49 uzrādīja Jānis Šleckus, bet trešais palika Mareks Leitis (0:47,31).

Nākamais vingrinājums „Olainfarm”/„Meldonium” nēši. Šis vingrinājums vislabāk padevās Didzim Zariņam, kurš nēšus nonesa 0:10,72 sekundēs, aiz sevis atstājot Edgaru Andersonu (0:11,63), bet trešā vieta bija Agrim Kazeļņikam (0:12,35).

Tālāk atlētiem bija jācīnās par īpašajiem “Kokneša kausiem” baļķa celšanā, ko kā tradīciju iedibinājusi biedrība “SB Koknesis”. Šeit skatītājus priecēja spraiga sacensība atlētu starpā un Oskars Martužans uzstādīja arī personīgo rekordu paceļot 155 kg smagu baļķi. Pie lielā kausa šoreiz tika Didzis Zariņš, paceļot 180 kg baļķi, otrā vieta Agrim Kazeļņikam (175 kg), bet trešā vieta Artim Plivdam (165 kg). Jāpiemin, ka atlēti ieguva ne tikai kausus, bet arī naudas balvas, kuras piešķīra biedrība „SB Koknesis”.

„Lodes” stafetē bija jāstumj ķerra un jānes 125 kg smagi čemodāniņi katrā rokā. Vislabāk šis vingrinājums padevās Edgaram Andersonam, kura rezultāts bija 0:26,62, otrajā vietā ierindojās Oskars Martužans (0:27,19), bet trešais - Mareks Leitis (0:27,60). Diemžēl no stafetes traumu dēļ bija jāizstājas gan Uģim Suveizdam, kuram šīs bija pirmās sacensības elites grupā, gan arī Agrim Kazeļņikam.

Pēdējais vingrinājums čempionāta otrajā posmā bija „Siltums Jums” atlanta akmeņi. Atlētiem karstajā saulē sakarsušos akmeņus nebija viegli pacelt, bet ar visiem sešiem akmeņiem galā tika vien Didzis Zariņš (1:00,34), otrā vieta Artim Plivdam, kurš pacēla piecus akmeņus (0:37,62), bet trešais arī ar paceltiem pieciem akmeņiem palika Mareks Leitis (0:51,40).

Rezultātā visvairāk punktus šajā posmā ieguva Artis Plivda (45 punkti), otrais palika pirmā posma uzvarētājs Didzis Zariņš (42,5 punkti), bet pēc ilgiem laikiem uz goda pjedestāla kāpa arī Mareks Leitis (42 p), viņam trešā vieta.

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” otrā posma kopvērtējums:

1. Artis Plivda 45 p

2. Didzis Zariņš 42.5 p

3. Mareks Leitis 42 p

4. Edgars Andersons 36 p

5. Oskars Martužans 28.5 p

6. Jānis Šleckus 26 p

7. Ivars Grahoļskis 25.5 p

8. Aivars Šmaukstelis 25 p

9. Agris Kazeļņiks 24.5 p

10. Andris Leišavnieks 21 p

11. Uģis Suveizda 8 p

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” nākamie posmi norisināsies Smiltenē, Mērsragā, Ilūkstē, Limbažos, Ventspilī, Valmierā (Pāru sacensības), Mārcienā (Pāru sacensības).

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionātu 2013” atbalsta: Siltums Jums, Fiskars, Stihl, Lode, Latvijas Dzelzceļš un Meldonijs (Olainfarm). Īpašu paldies Kokneses posma organizēšanā izsakam biedrībai „SB Koknesis”. Par spēkavīru aktivitātēm informē radio SWH un sportacentrs.com.

Vairāk informācijas par čempionāta norisēm www.parstipru.lv

Informāciju sagatavoja

Līga Abakuka

Biedrība "Par Stipru Latviju"

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top