Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Vieglatlētikas veterāni atklāj sezonu

02.06.2012 kur : Kokneses sporta centrs

2.jūnijā, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, Kokneses stadionā pulcējās Kokneses novada sportisti, kā arī piecdesmit pieci viesi no dažādiem Latvijas novadiem (Daugavpils, Madonas, Ventspils, Rīgas, Rēzeknes, Līvāniem u.c.), lai piedalītos kārtējās Kokneses novada atklātajās sporta spēlēs vieglatlētikā veterāniem.

Šogad šīs sacensības sadarbībā ar Kokneses pašvaldības aģentūru „Kokneses Sporta centrs” organizēja jaundibinātā biedrība „Kokneses sporta veterānu klubs”. Sacensību programma ar nelielām izmaiņām bija tāda pati kā iepriekšējos gados. Papildus, pēc vairāku sportistu lūguma, šogad tika iekļauta vesera un diska mešana, augstlēkšana un 5 km soļošana vīriešiem, savukārt sievietēm programma tika papildināta ar augstlēkšanu un diska mešanu. Tā kā sacensības notika pēc vecuma koeficientiem, tad jaunākā un vecākā dalībnieka gadu starpība vīriešiem bija tieši četrdesmit gadi, bet sievietēm – četrdesmit trīs gadi. Vecākajam senioram kuldīdzniekam Modrim Karelim (75 gadi) un vecākajai seniorei ventspilniecei Ilgai Buntikai (73 gadi) gadi nebija par šķērsli, lai izcīnītu šajās sacensībās vairākas medaļas.

Iespēju pārbaudīt spēkus pirms sezonas atbildīgākajām sacensībām 30.jūnijā – 1.jūlijā Jūrmalā, kur notiks LSVS 49.sporta spēļu finālsacensības, izmantoja arī vairāki Kokneses novada izlases dalībnieki. Par uzvarētāju tāllēkšanā kļuva Anna Lulle, bet 2.vietu izcīnīja viņas meita Baiba Lulle. Arī augstlēkšanā māte ar meitu, izcīnot sudraba un bronzas medaļas, demonstrēja paaudžu solidaritātes uzskatāmu piemēru. Sudraba medaļas izcīnīja Māris Eglītis tāllēkšanā un Aigars Rublis 1500 m skrējienā, bet bronzas – Aigars Kalniņš 100 m skrējienā un Arvīds Vītols vesera mešanā.

Šogad sacensību organizatori nolēma apbalvot sešus seniorus un sešas seniores, kuri sacensībās bija startējuši trijās un vairāk disciplīnās. Pēc IAAF tabulām trīs labāko rezultātu punktu kopsummā (trīscīņā) noskaidrojās vispusīgākie vieglatlēti. Sacensību sekretariāts (galvenā sekretāre Maija Teile) bija nolēmis šajā trīscīņā vērtēt reālos rezultātus, bez vecuma koeficientu pielietošanas, tādējādi dodot iespēju izcīnīt godalgas arī relatīvi jaunākiem senioriem un seniorēm, jo nav noslēpums, ka starptautiskās vecuma koeficientu tabulas ir „draudzīgākas” vecāka gadagājuma atlētiem. No Kokneses novada sportistiem, šajā vērtējumā seniorēm, Baibai Lullei 1.vieta, bet senioriem – Arvīdam Vītolam 3.vieta.

Neskatoties uz lielo dalībnieku skaitu, sacensības raiti noorganizēja sacensību galvenais tiesnesis Arvīds Baltcers un sacensību vecākie tiesneši: Ēriks Cīrulis, Igors Lulle, Viktors Ņuhtiļins un Aigars Skopāns ar saviem palīgiem.

Līdz sezonas atbildīgākajiem startiem, interesentiem ir iespēja 10.jūnijā piedalīties populārajās sacensībās Līgu un Jāņu atklātajā čempionātā Preiļos un 15.jūnijā – Valmieras atklātajā čempionātā.

Arvīds Vītols

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top