Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3953/gundega_zied_jau_piecdesmit_gadus
Drukas datums: 19:55:39 05.12.2021

„Gundega” zied jau piecdesmit gadus

08.04.2017 kur : Kokneses sporta centrs

img_9472_2.jpgTieši savā vārda dienā, 28. aprīlī, Kokneses pagasta pirmsskolas izglītības iestāde „Gundega” Kokneses sporta centrā ar lieluzvedumu „Gundega zied” svinēja 50. dzimšanas dienu. Vecāki, atbalstītāji un draugi bija dzimšanas dienas viesi, kuriem saulainu svētku brīdi dāvāja lielā „dārziņa” saime.

Krāšņais uzvedums sākās ar svētku gājienu, kurā braši soļoja bērni, iestādes vadītāja, skolotājas un viņu palīdzes - viss draudzīgais kolektīvs. Savukārt Kamene un Taurenis bija ieradušies atrast visskaistāko un vissmaržīgāko puķi. „Tie bija kā mazie dziesmu un deju svētki!” – vērojot grandiozo koncertu, atzina ikviens skatītājs, jo pārliecinājās, cik ļoti mazie un lielie „Gundegas” iemītnieki ir gatavojušies svētkiem. Arī skaistie pļavas ziedi, kas radīja vasarīgu noskaņu, bija pašu veidoti, apbrīnas vērti mākslas darbi.

Tas patiesi bija negaidīts pārsteigums – visos priekšnesumos dziedāja un dejoja visu grupiņu bērni, sākot no vismazākajiem ķipariem līdz spriganajiem sešgadniekiem, kā arī kopā ar viņiem vadītāja, skolotājas un auklītes. Mazajiem un lielajiem māksliniekiem izdevās uzburt lietus mākoņus un varavīksni, aizlidot ar gaisa balonu, griezties jautrā karuselī. Jāuzteic koncerta veidotāju radošums, kā izmantojot dažādus palīgelementus, var tapt visskaistākie deju raksti.

Vārdam Gundega Raimonds Pauls ir veltījis dziesmu – skanot Jāņa Kurševa dziedātai „Gundega zied”, arī Kamene un Taurenis atklāja, kas ir tā smaržīgā puķe, kas Koknesē zied jau 50 gadus.

„Šis ir mūsu laiks! Un te nu mēs ziedam un ziedam arvien krāšņāk, jo mums esat jūs – Kokneses novada jaunā paaudze! Paldies vecākiem par mums dāvāto uzticību! Paldies mūsu radošajam kolektīvam!” – sacīja PII „Gundega” vadītāja Rita Gabaliņa. Jubilārei „Gundegai” daudz baltu dieniņu vēlēja bērnu vecāki, Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, izglītības darba speciāliste Lauma Āre, Kokneses pagasta bibliotēkas, Kokneses sporta centra, Kokneses mūzikas skolas pārstāvji, draugi no PII „Bitīte”. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas direktors Māris Reinbergs izteica visu klātesošo sajūtu: „Šajā lietus pelēkajā dienā jūs mums uzdāvinājāt saulainu vasaras mirkli!”

Pasākums mazajiem svinētājiem turpinājās ar līksmu ballīti kopā ar mūziķiem Agnesi un Andri Šīrantiem.

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

Atskatu par PII „Gundegas” izaugsmi 50 gados varēsiet lasīt pašvaldības izdevuma „Kokneses Novada Vēstis” maija numurā.