faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Teātra dienas ,,Bitītē”

21.03.2016 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Pavasara pirmais mēnesis sev līdz nes Teātra dienu. Teātra dienu saistījām ar dzimtās valodas dienu. Februārī - Dzimtās valodas dienā katra grupa izvēlējās kādu lugu iestudēs uz Teātra dienām. 21. marta rītā pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" pirmo izrādi pēc latviešu tautas pasakas motīviem "Zvēri un abru taisītājs" rādīja 2.grupas bērni kopā ar skolotājām – N.Matešu un V.Gredzenu. Pēc neliela pārtraukuma varējām skatīt 4.grupas mūziklu "Lācītis Rūcītis”, kuru ar bērniem bija iestudējušas skolotājas J.Miezīte un A.Vīgupe.

Ceturtdien, 24. martā, noslēdzās Teātra nedēļa. Šajā rītā paši mazākie rādīja teātra izrādīti "Kukulītis" pēc latviešu tautas pasakas motīviem. Skolotājas L.Rudzone un K.Greļa iedrošināja aktierus, un mazie ļoti labi iejutās savās lomās. Ar nepacietību visi gaidīja 3.grupas izrādi pēc I.Šteinbergas lugas "Diskotēka dīķī” motīviem. Skolotājas K.Greļa un E.Zaula palīdzēja bērniem iejusties aktieru lomā.

Katra grupa bija izdomājusi ieejas biļetēm savus uzdevumus - izdomāt pašu sacerētu dzejoli, ilustrēt pasaku, iemācīties mēles mežģi, sagatavot kādu pārsteigumu. Teātra izrāžu ilgums bija no 10-20 minūtēm, bet to iestudēšanai pagāja ilgāks laiks. Izrādes tika papildinātas ar dziesmām un dejām, tāpēc ir ļoti svarīga individuāla pieeja katram bērnam, lai noteiktu rakstura iezīmju ievērošanu un izvēlētos attiecīgo lomu, kurā bērnam labāk iejusties. Teatralizēta darbība ir viens no spilgtākajiem līdzekļiem, kas veido bērna estētisko gaumi. Izrādes ne tikai attīsta bērnu valodu, prasmi veidot dialogu, runāt izteiksmīgi, bet ar saturu māca bērniem būt drosmīgiem, izpalīdzīgiem, labsirdīgiem un pieklājīgiem.

Apgūstot teātra ludziņas, bērni rod pozitīvas emocijas, prieku, veicina runas, iztēles un radošo spēju attīstību.

Liels paldies vecākiem par tērpu gatavošanu!

Dzintra Stārastiņa,

PII “Bitīte”skolotāja

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top