Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3900/cienisim_un_milesim_savu_valodinu
Drukas datums: 09:00:22 04.07.2020

Cienīsim un mīlēsim savu valodiņu!

24.02.2015 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Smejat ļaudis dziesmiņai,Nesmejat valodai. Dziesmiņ man izdomāta, Valodiņa Dieva dota! Dzimtā valoda uztur piederību savas tautas un valsts tradīcijām. Parasti tā ir pirmā valoda, kuru apgūst bērnībā mājās, ģimenē un kuru prot vislabāk, un tā ir dzimtā valoda. Cienīsim un mīlēsim savu valodiņu!

Kāpēc mēs runājam par valodu? Jāatceras, lai kādā zemē dzīvotu ģimenes ar bērniem - jārunā dzimtā valodā. 21.februāris ir starptautiskās dzimtās valodas diena.

Lai mūsu valoda būtu skanīgāka ar vārdu krājumu, Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē ,,Bitīte” jauno gadu sākām ar Latvijas dzejnieku – jubilāru Aspazijas un Raiņa dzejoļu un dziesmu apgūšanu.

Gatavojoties pasākumam PII „Bitīte” bērni apmeklēja Bebru pagasta bibliotēku, kur viņi apskatīja lielo grāmatu klāstu. Bibliotekāre Ausma Rode parādīja senās grāmatas un Raiņa, Aspazijas darbus. Pēc tam katrā grupā izveidoja izcilo dzejnieku bērnu grāmatu izstādi.

24.februārī PII „Bitīte” zālē pulcējās 2.,3.,4., grupas bērni. Uz pirmsskolas izglītības iestāžu Metodisko apvienību ieradās skolotājas no PII „Gundega” un VPIV, kā arī vecāki. Visi kopā mēs klausījāmies dižo dzejnieku - Raiņa un Aspazijas dzejoļus, kuri tika pārvērsti gan dziesmās, gan dejās pasākumā „Ļauj dzejai pārvērsties dziesmā.”

Gatavojoties dzejas rītam bērni tika iepazīstināti ar dzejnieku daiļradi. Tie, kuri vēlējās, iemācījās izteiksmīgi norunāt kādu Raiņa dzejoli. Varēja novērot, ka bērnos modusies interese par mūsu lielajiem dzejniekiem.

Pasākumu vadīja Rūķi – Niķis, Riķis un Pasaciņa, kuru lomās iejutās skolotājas. Visi kopā iepazinām jauno pasaku grāmatu ,,Ļauj dzejai pārvērsties dziesmā”. Skatītāji noklausījās 13 Raiņa dzejoļus bērniem, priecājās par dejām un dziesmām, bet pasākuma nobeigumā Aspazijas dzejolis "Pasaciņa” izskanēja dziesmā, dziedot to visiem kopā.

Katrs bērns saņēma "Pateicības rakstu” un zeltītu ziedu kā pārsteigumu no zeltītās vasaras, kas tiek gaidīta ar nepacietību.

Kā Rainis reiz sacījis: „Valoda nevar būt bez domas, doma var būt bez valodas.”

Dzintra Stārastiņa,

PII "Bitīte" skolotāja