Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Otrajā projektu darba dienā

19.02.2014 kur : Bebru pamatskola

p1280633.jpgProjektu darba dienu 19. februārī Bebru pamatskolas sākumskolas skolēniem vēl interesantāku darīja viesi no Anglijas, precīzāk, 4.klases skolniece deviņgadīgā Paula Ledaine, viņas māsa un māmiņa, Bebru pamatskolas absolvente Sanita Ledaine.

Ar lielu interesi skolēni klausījās Paulas drošajā stāstījumā par sevi. Vispirms Paula runāja angliski, pēc tam latviski. Viņa ir atjautīga, atvērta meitene, kura prot labi komunicēt ar diezgan lielu auditoriju. Protams, bērniem svarīgi bija ar skolu un izglītošanos saistīti jautājumi, lai varētu salīdzināt skološanos Latvijā un Anglijā.

Lielu izbrīnu radīja tas, ka Paulu uz mācību stundām neaicina skolas zvans, jo tāda skolā nav. Jāapgūst tikai daži mācību priekšmeti: matemātika, vēsture, valodas un literatūra. Skolotājam stundās palīdz divi palīgi. Ārpusstundu pulciņu skolā nav, izņemot kori. Par lielu naudu interešu izglītības pulciņus var apmeklēt pēc mācību stundām, kas beidzas pulksten 15. 30. Mājas darbus Paulai neuzdod. Divu nedēļu laikā jāveic tikai viens projektu darbs. Ļoti daudz Anglijā skolēniem jālasa grāmatas. Ir speciāla burtnīca, kurā tiek atspoguļots izlasītais. Skolā obligāta ir formas tērpu nēsāšana. Skolēnu drošības dēļ aizliegtas rotas. Par skolēnu drošību rūpējas ļoti. Pat uz veikalu desmitgadīgs bērns nedrīkst iet viens.

Bebru skolēnus interesēja, kā Paulas skolā audzina nedisciplinētos skolēnus. Tādu neesot daudz, bet, ja gadās iekļūt nedisciplinēto skolēnu kārtā, var nonākt speciālā istabā (izolatorā ar mīkstām sienām).

Sanita ar ģimeni Anglijā dzīvo jau 9. gadu, un viņai svarīgi, lai bērni runātu arī latviski, dejotu latviešu dejas.

Paldies viesiem par citādi iekrāsoto dienu Bebru sākumskolas skolēniem!

Bebru pamatskolas informācija

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top