Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Meteņus pavada līksmībā

10.02.2014

Vai tu jau esi pamanījis gaisā virmojam pavasari? Saka tā - kad vārnas un kovārņi pulcējas baros, tad būs atkusnis. Un tad var iet spēli - "Šikutēni, šekutēni, vārnēni, krauklēni...".

Meteņi latviešiem ir jauna saimnieciskā gada sākums, atvadas no ziemas, pīrāgu diena un pēdējā diena, kad iet maskotos gājienos. Koknesē un Bebros maskotos ļaudis Meteņos sauc par skutelniekiem.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni Meteņus svinēja, gan ar pirmklasniekiem mācoties rotaļas, gan ar otrklasniekiem, lieloties un spēkojoties, gan ar "Tīnes" bērniem uz kalna, kur satika arī pašu Meteni. Kopā ar viņiem to gaidīja arī Kokneses folkloras kopa "Urgas" un pļaviņiešu "Āre". Meteņos jābrauc tālu ciemos, tāpēc arī pļaviņieši bija nolēmuši atbraukt ciemos. Kopā gājām rotaļās, dziedājām, spēkojāmies un baudījām Meteņu putru. Lējām sveces. Diena pagāja nemanot.

Inguna Žogota

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top