Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3825/svecu_un_svecturu_izstade_pii_bitite
Drukas datums: 12:09:08 21.09.2019

Sveču un svečturu izstāde PII „Bitīte”

02.02.2014 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Februāri dēvē par Sveču mēnesi un 2. februārī svin Sveču dienu. Sveču dienas paraža - sveču liešana, lai tās gaiši degtu.

Pirmsskolas izglītības iestādē ,,Bitīte” laikā no 3. - 7.februārim bija aplūkojama sveču un svečturu izstāde, kuru izveidoja ar bērnu vecāku un darbinieku līdzdalību. 3.februārī izstādi svinīgi atklāja apmeklētājiem. Tajā bija apskatāmas dažādu formu, krāsu, faktūru un materiālu sveces - bišu vaska, figūrveida, peldošās, želejveida, smaržīgās u.c.

Sveču un svečturu daudzveidību apbrīnoja izstādes apmeklētāji - Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas sākumskolas skolēni. Gida lomā iejutās vadītāja Aņtoņina Midega un skolotājas. Katrs, kurš vēlējās, pie stenda izlasīja sakāmvārdus, ticējumus un priecājās par 4. grupas bērnu darbiem. Tikai labākie darbi ieradās uz Sveču balli. Atsevišķos pulkos dižojās keramikas svečturi, koka, metāla un stikla, kā arī gaismeklīši jeb sveču mājiņas. Aplūkojot izstādi, katram tika dota iespēja izvērtēt skaistāko sveci un svečturi pieliekot žetonu. Noslēguma pasākumā skatītāju simpātiju ieguvējs saņēma pateicības rakstu un balvu, arī visas grupiņas par piedalīšanos iepriecināja pateicības raksts un pārsteigums. Izstādes noslēgumā bērni dziedāja ,,Sveci dedzu es, lai tā gaismu nes''.

PII ,,Bitīte'' informācija

Dz. Stārastiņas foto