Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ģimenes diena Imanta Ziedoņa zīmē

15.05.2013 kur : Bebru pamatskola

15. maija pēcpusdiena Bebru pamatskolā pulcēja skolēnu vistuvākos cilvēkus: mammas, tētus, vecmāmiņas, brāļus, māsas, jo tā bija rīkota par godu Ģimenes dienai.

Māmiņām, ģimenei veltītā diena pie mums tradicionāli bijusi kā mācību gadā paveiktā rezumējums, bet šoreiz to iekrāsoja izcilā dzejnieka Imanta Ziedoņa domu graudi, pārdomas, fantāzijas, humors, filozofija.

Maijs Latvijā pasludināts par Ziedoņa mēnesi, un tāpēc Bebru pamatskolas skolēni dāvanu saviem tuvajiem meklēja tieši Imanta Ziedoņa daiļradē. Iepazītas, iestudētas, horeogrāfiski iestudētas bija vairākas dziesmas ar dzejnieka vārdiem, uzzināts, par ko Imants Ziedonis rakstījis „Sakamgrāmatā”, dzejoļu krājumā „Taureņu uzbrukums”, „Skrejpasakā”. Tika izveidota dzejas kompozīcija un izjusts, ko nozīmē Svētvakars – tas iestājas tad, kad visa ģimene ir kopā savā mājā, savā zemē, savā Latvijā.

Skolēnu zīmējumi apliecināja, cik daudz Imanta Ziedoņa dzejoļu, pasaku, epifāniju patstāvīgi izlasīts, izjusts, no jauna pārradīts.

Pasākuma noslēgumā bija apskatāma skolēnu radošo darbu izstāde, kas pārsteidza ar zēnu un meiteņu prasmi veidot savai ģimenei māju, mājīgumu. Tie bija mājturības stundās radītie saimniecības priekšmeti, interjeru izdaiļojoši mākslas darbi, spilveni, sedziņas, apģērbi.

Prieks par to, ka mēs visi kopā īstenojam dzejnieka Imanta Ziedoņa vēlējumu – ieteikumu – rosinājumu: „Jūs arī varat paspēt kaut ko vēl padarīt”.

Lai mums visiem kā Ziedonim izdodas ieraudzīt, kas Latvijā vēl padarāms, un kā Ziedonim nebaidīties pielikt tam savu palīdzīgo, gādīgo roku!

Bebru pamatskola

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top