Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3751/projekta_diena_bebru_pamatskola
Drukas datums: 14:08:41 06.03.2021

Projekta diena Bebru pamatskolā

19.02.2013 kur : Bebru pamatskola

p1250763.jpg„Mans lepnums – Bebru pagasts” – ar šādu devīzi jau otro mācību gadu, skolas absolventa A. Kristona un V. Jākobsona muzeja rosināti, skolēni mācību dienu velta radošu darbu izstrādei, konkursam. Iepriekšējā gadā tie bija zīmējumi, šogad – literārās jaunrades sacerējumi jebkurā no daiļliteratūras žanriem.

Lai 19. februāra rīts skolēnus radoši iedvesmotu un noskaņotu šim nopietnajam darbam, bija organizētas divas tikšanās ar Bebru pagasta ievērojamiem, uzņēmīgiem, darbīgiem cilvēkiem, proti, ar z/s „Vecsiljāņi” siera galveno meistari Ievu Midegu, kuras vārdā arī nosaukts Latvijā vienīgais no nepasterizēta piena ražotais siers, un Uldi Krievāru – z/s „Pilslejas” īpašnieku, Ministru prezidenta padomnieku lauksaimniecības jautājumos, „Trikāta KS" valdes priekšsēdētājs, biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvis.

Abas tikšanās bija ļoti vērtīgas, jo pārliecināja, ka tikai darbs un nemitīga mācīšanās, sevis un uzņēmuma pilnveidošana ir panākumu atslēga. Abi ciemiņi pauda vienu atziņu – strādāt un labi pelnīt iespējams arī Latvijā, tepat Bebru pagastā, kļūstot par darba devējiem daudziem vietējiem iedzīvotājiem.

Ļoti iespējams, ka dzirdētie veiksmes stāsti būs atziņām un pārdomām bagātinājuši skolēnu iecerēto jaunrades darbu saturu, ar ko no šodienas sāks iepazīties konkursa darbu vērtētāji. Konkursa noslēgums paredzēts 26. aprīlī, kad kāds šodien tapis dzejolis skanēs kā A. Kristona dziesma.

Linda Šmite,

Dzintras Sniedzes foto