Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3738/es_dziedasu_par_tevi_tevu_zeme
Drukas datums: 09:09:45 26.11.2020

„Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”

15.11.2012 kur : Bebru pamatskola

Šī Tirzmalietes dzejoļa rinda bija izraudzīta par devīzi Patriotisko dziesmu konkursam, kas jau otro gadu pēc kārtas notika Bebru pamatskolā. Lai vairotu lepnumu par Latviju un valsts svētku noskaņu, lai skolēniem mācītu skatuves kultūru, katras klases audzinātājs kopā ar mūzikas skolotāju L.Haritonovu gandrīz divas nedēļas strādāja, sagatavojot ikvienas klases muzikāli teatrālu priekšnesumu. Tā bija izdomas bagāta un nopietni gatavota dāvana Latvijai 94. dzimšanas dienā.

15. novembra pēcpusdienā ar Latvijas valsts himnas nodziedāšanu sākās ilgi gaidītais konkurss. Sarkanbaltu sveču liesmas izgaismoja skatuvi, uz kuras, svētku drēbēs ģērbušies, kāpa pilnīgi visi Bebru pamatskolas skolēni. Nebija neviena tāda bērna, kurš nevēlētos dziedāt Latvijai. Dziedātgribu vairoja interese par citu klašu veikumu un veselīgas sacensības gars: mums taču jābūt pārākiem, tas ir, atraktīvākiem, tautiskākiem, emocionālākiem, dinamiskākiem, vizuāli iespaidīgākiem, muzikālākiem!

Interesanti bija tas, ka komponista Zigmara Liepiņa jubilejas gadā skolēni lielākoties bija izvēlējušies dziedāt tieši viņa dziesmas. Patīkami, ka 6. klases priekšnesumā piedalījās vecāki, precīzāk, pavadījumu ar klavierēm spēlēja Viestura Mozgas māmiņa. 9. klasei klavieres spēlēja skolniece Elīna Stāmure, Kokneses mūzikas skolas absolvente. Prieks par vecāku ieinteresētību un kuplo pasākuma apmeklējumu.

Skolēnu sniegumu vērtēja neatkarīga žūrija, proti, Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, pagasta kultūras darba organizatore Sarmīte Rode un mūziķe Inese Skuja. Katra klase ieguva tādu nomināciju, kāds uz skatuves atklājās tās sniegums. Nebija uzvarētāju un nebija zaudētāju.

Arī skolotāju kolektīvs saņēma atzinību par debiju Patriotisko dziesmu konkursā. Iepriekšējā gadā skolotāji vēl nebija sadūšojušies sacensties ar skolēniem. „Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu?” tāds bija skolotāju izdziedātais jautājums. Tas skanēja kā pateicība liktenim par to, ka droši varam dziedāt dzimtās zemes dziesmas.

Linda Šmite,

Dzintras Sniedzes foto