Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Nepērc svešu!

09.11.2012 kur : Bebru pamatskola

Tieši tā varētu nosaukt vienu no Bebru pamatskolas skolēnu aktivitātēm, proti, piedalīšanos Mārtiņdienas tirdziņā, kas notika dienu pirms Mārtiņiem- 9. novembra pēcpusdienā.

Tā kā mūsu valstī paplašinās kustība „Nepērc svešu!”, arī mēs domājām tikai par pašmāju labumiem - kā tos reklamēt, pārdot un kā iegādāties.

Kāpēc dzert aizjūras ražojumu„Coca Cola” vai kādu citu neveselīgu un dārgu dzērienu, ja mums ir pašiem savu burkānu sula – svaiga, skaisti oranža, salda? Padzer to pāris nedēļas, un nevajadzēs meklēt solāriju vai tonālo sejas krēmu.

Kāpēc grauzt sāļos, palmu eļļā grauzdētos kartupeļu čipsus, ja var iegādāties mājās ceptus našķus bez kaitīgām piedevām? Tādus tirdziņā varēja uziet bezgala daudz: riekstiņus, vafeles, cepumus, ābolu kūkas, kakao pagales un citus gardumus.

Mūsu tirdziņā varēja iegādāties ne tikai kārumus vēdera priekam. Pārdevēji bija padomājuši par to, lai iepriecinātu arī dvēseli. Tā bija gaismiņa, ko izstaro vaska svecītes. Tās bija rakstainas vilnas zeķes, kas silda ne tikai kājas, un elegantas kaklarotas, kas pārsteidza ar smalku roku darbu.

Kas tas būtu par Mārtiņdienas tirgu, ja tajā neatrastos ievārījums, skābēti kāposti un medus? Mums netrūka nekā.

Pat čigāniete bija un nodokļu inspektors, kurš pieprasīja kārtību dokumentos (tirgošanās atļaujās) un sanitāro noteikumu ievērošanu. Tā kā čigānietei nebija nepieciešamo papīru, viņa savu vainu izpirka ar jautru Mārtiņdienas dziesmu.

Par jauki izdevušos tirdziņu apmierināta bija arī ilggadējā tirgus saimniece skolotāja Dzidra Karlsone.

Paldies vecākiem par klātbūtni tirgū, par palīdzību tirgus preču ražošanā!

L. Šmite

Dz. Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top