Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Krāsainā rudens ballīte

26.10.2012 kur : Bebru pamatskola

p1250171.jpgPiektdien, 26. oktobrī, Bebru pamatskolas 1.-4. klašu skolēni svinēja krāsainu rudens ballīti par godu skolēnu rudens brīvdienu sākumam. Daba arī vēlējās piedalīties šai pasākumā, jo uzskatīja, ka krāsainajos svētkos par maz ir baltās krāsas. Tā ieradās ar lielu vezumu pirmā sniega, un baltais fons bija teicama vieta, uz kuras izcelties pārējām krāsām.

Svētki tika rīkoti arī par godu pārejai uz ziemas laiku, kad izsenis godā celta ķekatās iešana un mīklu minēšana. Tas viss notika pasākuma saimnieku 4. klases izrotātajās telpās. Pie ceturtajiem, koši izgreznojušies, viesos nāca 1., 2. un 3. klase. Tērpu demonstrēšanas mērķis bija parādīt rudens krāsu spilgtumu. Lielo un mazo ciemiņu bālie vaigi tika iekrāsoti ar sarkanajām dzērvenēm. Gardās un ļoti veselīgās ogas visi lietoja gan iekšķīgi, gan ārīgi.

Par mīklas atminēšanu varēja saņemt spilgti raibu kāršu pupu. Puzles likšana mijās ar rotaļām. Viena no tām bija „Zaķis brauc uz Rīgu”.

Daudz jauku un smieklīgu mirkļu sagādāja rotaļa ar lupatu maisu. Pie kura rotaļas dalībnieka maiss nonāca, tam neizvēloties bija jāizņem ārā viens apģērba gabals un jāvelk mugurā vai jāliek galvā. Lupatošanās izvērtās par jautru gatavošanos ķekatu gājienam.

Atraktīvo darbošanos vērtēja divas neatkarīgas ekspertes - skolotājas Anna un Ļena – un viņu vērtējums ballēs bija 10, 11 un 12.

Dejošana, trakošana, gardās ābolu kūkas ēšana lika aizmirst mācību nopietnību, svarīgumu. Bērni to varēja atļauties, jo pēc garās vasaras skolas mācībām ir veltīts samērā grūts darba cēliens.

Lai prieka pilnas atlikušās skolēnu brīvdienas!

L. Šmite, Dz. Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top