Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Dzimšanas dienu svin ar mūziklu „Sarkanbikses un vilks”!

26.03.2012 kur : Bebru pamatskola

Vai jūs zināt, kas ir „Bebrēns”? Pareizi domās tie, kuri teiks, ka viņš jāmeklē Bebros. Nekļūdīsies tie, kuri rādīs ceļu uz Bebru pamatskolu. Jā, jau 15 gadus viņa vārdā sauc skolēnu literārās jaunrades pulciņu un literāro žurnālu. Visus šos 15 gadus kopā ar „Bebrēnu” un jaunajiem autoriem ir latviešu valodas skolotāja Linda Šmite. Viņai ir izdevies skolēnos atmodināt, uzburt radošo dzirksti. Radīt prieku. Ļaut domai piedzimt par vārdu. Bet, lai tas notiktu – mācīties ieraudzīt, sajust, meklēt… Un, lūk, nu jau „Bebrēna” devumu varētu izdot prāvā grāmatā. Tāpat kā Bebru pamatskolas vokālā ansambļa 15 gados izdziedātās dziesmas kopā ar ansambļa vadītāju, mūzikas skolotāju Liānu Haritonovu. „Bebrēns” un vokālais ansamblis ir dzimuši vienā gadā un savas dzimšanas dienas svin kopā! Gaidot 15. dzimšanas dienu, „Bebrēna” un ansambļa dalībnieki tapa par vienotu radošu komandu, lai iestudētu mūziklu „Sarkanbikses un vilks”. Garajos ziemas vakaros dīkā nesnaužot, skolēni un skolotāji ir radījuši lielisku kopdarbu.

26. aprīļa pēcpusdienā Bebru pamatskolā „Bebrēna” un vokālā ansambļa dzimšanas dienas svinībās dziedājām līdzi mūzikla pirmizrādē. „Sarkanbikses un vilks” ir mūsdienīga versija par labi zināmo pasaku par Sarkangalvīti. Nenopietni, bet reizē arī nopietni izdziedāta un izstāstīta. Saliekot kopā visdažādākās melodijas – latviešu tautas dziesmas, populāras estrādes dziesmas, „bebrēni” pamanījušies pielāgot citu, asprātīgu tekstu, skatītājiem izsaucot smaidus, smieklus un aplausus. Galvenajās lomās brīnišķīgi iejutās Samanta Vilmane (Sarkanbikse), Dārta Ungure (Māmiņa), Simona Vilmane (Vecmāmiņa), Juris Bitenbinders (Vilks). Lai mūzikla izskaņā kopīgi dziedātā dziesma par krāsainiem sapņiem ir kā ceļa vārdi turpmākajam – lai katram ir savs krāsainais sapnis!

„Bebrēnam” un vokālajam ansamblim tikpat radoši darboties vēlēja direktore Lidija Degtjareva un citi apsveicēji.

Sarmīte Rode

Dzintras Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top