AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Labdarības koncerts "Eņģeļi pār Latviju"

10.12.2016 kur : Kokneses kultūras nams

img_6982_1.jpgZiemassvētku gaidīšanas laiks atver mūsu sirds durvis labestībai un vairo apziņu, ka mēs katrs varam palīdzēt kādam cilvēkbērnam kļūt veselam. Jau sesto gadu Latvijā notiek labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju”, lai aicinātu iedzīvotājus palīdzēt segt izdevumus smagi slimiem bērniem, kuriem iedzimtu vai iegūtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija, kas nav ietverta valsts apmaksātajos ārstniecības pakalpojumos. Atbalstot labdarības akciju 10. decembrī Kokneses kultūras namā novada pašdarbnieku koncertā, pateicoties skatītāju atsaucībai, saziedoti 284 eiro 20 centi.

„Visa gada garumā novada pašdarbnieki ir pašaizliedzīgi darbojušies, pavadījuši neskaitāmas stundas mēģinājumos, bet koncertos dāvājuši mums savu dziesmas, dejas, mūzikas un teātra mīlestību. Lai šis koncerts ir ne tikai kā atskaites punkts paveiktajam, bet vēlējums izrādīt savu labo gribu,” atklājot pasākumu, sacīja Inguna Strazdiņa, Kokneses kultūras nama direktore. Šajā vakarā ar dziesmām, dejām un mūzikas skaņām tika paiets solis tuvāk gaismai, Ziemassvētku baltumam un ticībai, ka mēs visi kopā varam darīt pasauli labāku.

„Mums katram jāiemācās sauli sēt,” dziesmā novēlēja sieviešu koris „Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine un koncertmeistare Ilona Makareni). Jauktais koris „Alaine” (diriģente Silvija Cīrule) ar tautā iemīļotām dziesmām no jauna apliecināja, ka dziesma ir mūžīgās jaunības noslēpums. Bebru pagasta vokālais ansamblis „Nianse” (vadītāja Liāna Haritonova) priecēja ar skanīgu un izjustu sniegumu. Tauru skaņās viļņojās gaiss, kad uz skatuves parādījās Kokneses pūtēju orķestris ar savu atraktīvo vadītāju Ziedoni Puķīti, dāvājot gan Ziemassvētku melodijas, gan Latīņamerikas deju ritmus. Folkloras kopa „Urgas” (vadītāja Inguna Žogota) savā priekšnesumā uzbūra tuvojošos svētku noskaņu. Skatītāji ir iemīļojuši kapelu „Aizezeres muzikanti” (vadītāja Inese Skuja). Koncertā skanēja viņu jaunākā repertuāra melodijas. Folkloras kopa „Raksti” (vadītājs Uldis Bērziņš), spēlējot senos mūzikas instrumentus, atklāja, cik dziļa un bagāta ir mūsu tautas mūzikas dvēsele. Diemžēl šis kolektīvs ar jauno gadu vairs nebūs piederīgs Kokneses kultūras namam, bet mūziķi apsolījuši arī turpmāk piedalīties novada kultūras pasākumos. Dejā mūžam jauni ir šī gada jubilāri: vidējais paaudzes deju kolektīvs „Irši” šogad nosvinēja 25. gadskārtu, bet vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots” pavisam nesen 30 gadu jubileju. Abu kolektīvu vadītāja Inta Balode arī šajā vakarā varēja būt lepna par saviem dejotājiem! Savu dejot prieku skatītājiem dāvāja dāmu deju kolektīvs „Tik un tā” (vadītāja Kornēlija Reisnere) un līnijdejotāju grupa „Mazie kristāliņi” (vadītāja Inga Ozoliņa). „Lai dzīvo jaunība!” – tā varējām teikt par Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvu „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) un Kokneses jauniešu deju kolektīvu (vadītāja Kornēlija Reisnere).

Koncerta noslēgumā, aplausiem skanot, tika paziņots par kopīgi saziedoto naudas summu.

Latvijas valsts dzimšanas dienā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis mūsu novada izcilajai kultūras darbiniecei un deju kolektīvu vadītājai Kornēlijai Reisnerei pasniedza augstu valsts apbalvojumu. Reisneres kundzi svētku vakarā sirsnīgi sveica savējie – pašdarbības kolektīvi, ar kuriem kopā tiek celta novada kultūras dzīve.

Pateicībā par ieguldījumu tautas mākslas attīstībā šī gada ritējumā, pašdarbības kolektīvus un to vadītājus sveica Kokneses novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Reinbergs, domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs un kultūras nama direktore Inguna Strazdiņa. Pateicību saņēma arī Kokneses kultūras nama amatierteātris (režisore Inguna Strazdiņa), kuram šis gads bijis panākumiem bagāts. Sirsnīgs paldies tika veltīts Astrīdai Saimenai par koncerta programmas izveidošanu.

Lai arī jaunais gads novada pašdarbniekiem ir tikpat radošs ceļā uz Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem!

Paldies visiem Kokneses novada iedzīvotājiem, kuri apmeklēja labdarības koncertu un ziedoja, lai piepildītos bērnu sapņi!

Sarmīte Rode

Daces Svētiņas foto

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top