Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

„Liepavots” nosvinējis 30 gadu jubileju

26.11.2016 kur : Kokneses kultūras nams

img_5900_2.jpgKokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots” 26. novembrī svinēja savu 30 gadu jubileju ar svētku koncertu „Dejā jauni esam, gadus kā pērles nesam!” 30 gadi divu cilvēku mīlestības gājumā ir Pērļu gadskārta, bet „Liepavota” dejotāju mīlestības solījums ierakstīts viņu uzticībā latviešu tautas dejai.

Kolektīva vadītāja Inta Balode teic: „1986. gadā uz pirmo mēģinājumu sanāca koknesieši, kuri vēlējās dejot tautas dejas, saturīgi un interesanti atpūsties, mēģinājumos kārtīgi pastrādāt. Tā koncertos varēja parādīt, cik skaistas un graciozas ir Kokneses meitas, cik stalti un braši ir vīri.” Svētku koncertā kuplais skatītāju pulks pārliecinājās – viss ir tāpat kā pirms trīs gadu desmitiem – „Liepavota” meitas savā cēlumā un vīri savā brašumā no „Šķetināmā šēmeņa” līdz „Es mācēju danci vest”, izdejojot desmit latviešu tautas deju rakstus, atklāja : „Latviešu tautas deja ir pērle mūsu tautas mākslas bagātajā mantojumā. Mēs esam laimīgi, ka 30 gadus ar savu dejot prieku varam spodrināt šo krāšņo pērli!” Šo gadu laikā „Liepavots’” ir priecējis ne tikai koknesiešus, bet latviešu tautas dejas cienītājus visā Latvijā, ir dejots uz vislielākās – Dziesmu un deju svētku skatuves, Hanzas dienās un starptautiskajos tautas deju festivālos dažādās Eiropas valstīs.

Dejas ceļā Liepavots” ir saticis deju kolektīvus, par kuriem ar lepnumu var sacīt – viņi ir mūsu draugi! Bet draudzība arī ir pērle, un jo vairāk to spodrina, jo spožāk tā mirdz! Koncertā piedalījās koknesiešu draugi – vidējās paaudzes deju kolektīvi – „Nebēda” no Balviem, „Avots” no Tērvetes, „Aija” no Ogres, „Irši” no Iršiem, kā arī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvs „Kāre”, Kokneses jauniešu deju kolektīvs un folkloras kopa „Urgas” no Kokneses.

Tas bija saviļņojošs brīdis, kad koncerta vadītāja Astrīda Saimena izteica „Liepavots” dejotāju saimes sirsnīgo atklāsmi: „Atskatoties uz mūsu pērļu gadiem, redzam, kā dažiem deju pāriem ir laimējies kļūt par pāriem arī dzīvē. Pa šiem gadiem starp mēģinājumiem un koncertiem ir izauguši mūsu bērni un mazbērni – nākamie dejotāji! Kopā mums ir 43 bērni – 19 meitas un 24 dēli, un 15 mazbērni! Mēs nebūtu tie, kas esam, ja mums nebūtu droša pleca sajūtas – mūsu ģimenes, mūsu vistuvākie cilvēki ir ar mums kopā ikdienas solī un skaistākajos dejas brīžos. Jūs, mīļie, esat mūsu pērles, kuru gaismā sildoties, mēs mīlam dzīvi, mēs mīlam deju!” Uz kopīgu foto tika aicināti dejotāju vīri un sievas, bērni un mazbērni, vēlreiz apliecinot, cik svarīgs ir savu tuvāko atbalsts.

Koncertā „Liepavota” dejas mijās ar draugu priekšnesumiem un skatītāji sajuta šo brīnišķīgo enerģijas strāvojumu – tikpat ļoti kā Koknesē, latviešu tautas deju mīl Balvos, Tērvetē, Ogrē, Iršos un Vecbebros!

Šajā vakarā kopā ar jubilāriem bija arī kādreizējie „Liepavots” dejotāji. Ar sirsnīgiem aplausiem viņi tika sagaidīti uz skatuves, lai, skanot melodijai „Upe Pērse”, kurā mums ir labi zināmie vārdi : „…bet liepu avots, vēl aizvien tas plūst, sniedz veldzi gājējam, lai nepiekūst”, viņi visi bija kopā vienā dejas solī ar savu vadītāju Intu Balodi. Viņa ir vairāku deju kolektīvu vadītāja Kokneses novadā, bet „Liepavots” gadu ziņā ir visdižākais. Pateicībā par dejai un dejotājiem atdoto mīlestību viņu sveica „Liepavota” kolektīvs, ciemiņi un daudzi citi koknesieši. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, sveicot jubilārus, sacīja: „Jūs esiet viena no pērlēm mūsu novada pašdarbnieku krāšņajā vainagā!” Kokneses novada domes vārdā viņš kolektīva vadītājai Intai Balodei pasniedza Atzinības rakstu par ilggadēju radošu ieguldījumu latviešu tautas dejas mākslas veicināšanā un sagaidot kolektīva 30 gadu jubileju. Par ilgstošu darbošanos vidējās paaudzes deju kolektīvā „Liepavots”, par latviešu tautas dejas tradīcijas saglabāšanu un popularizēšanu Kokneses novada domes Atzinības rakstus saņēma Inga Martinsone, Aija Proma, Iveta Baikova, Laima Antoneviča, Andris Balodis un Andris Žogots.

Savukārt „Liepavots” bija sarūpējis pateicības veltes saviem sadarbības partneriem un labvēļiem, jo, pateicoties viņu atbalstam, izdevās radīt skaistus svētkus visiem dejas draugiem.

Koncerta skatītājiem dāvātajā bukletā „Liepavots” dejotājiem veltīti Ārijas Āres vārdi: „Mēs varam jūs par laimīgiem saukt, jums pieder dejas – kuru dēļ vērts dzīvot.

Sarmīte Rode

I.Ūdres foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top