Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3471/radosa_maja_radosiem_laudim
Drukas datums: 10:13:24 10.07.2020

Radošā māja radošiem ļaudīm!

27.06.2015

27. jūnijā biedrība „Baltaine” Koknesē, Melioratoru ielā 1b, kopā ar draugiem un atbalstītājiem atklāja Radošo māju – pulcēšanās vietu darbīgiem ļaudīm.

„No latviskā līdz pasaulīgam, caur dziesmu, deju, rotaļu, amatniecību un kulināro mantojumu. Pastāvēs, kas pārvērtīsies, bet nepazaudēs latviskās saknes” – atklāšanas brīdī Radošās mājas ideju un nākotnes koncepciju raksturoja Inguna Žogota, biedrības „Baltaine” vadītāja.

Ēku biedrība nomā no A/S „Virši-A”. Pavasarī biedrības „Baltaine” domubiedri saviem spēkiem sāka iekštelpu remontu. Lai arī visas telpas vēl nav ieguvušas jaunu veidolu, paveiktais galvenajā pasākumu telpā un cituviet iepriecina ar siltām un latviskām krāsām. Tējzālīšu pušķīši un izkaisīto kalmju smarža radīja sajūtu, ka esam ienākuši gaišā un mājīgā saimes istabā, kurā staro labu domu un pozitīvas enerģijas spēks. „Galvenā mūsu vēlme ir dot citiem savas zināšanas un prasmes. Te būs vieta radoši darboties visām paaudzēm un ne tikai koknesiešiem, bet arī tiem, kas gribēs braukt ciemos,” sacīja Inguna Žogota. Par lielo ieguldīto darbu mājas atvēršanā, dāvinot maizes klaipiņus, biedrības „Baltaine” vadītāja pateicās Dzalbju, Sipčenoku un Grigānu ģimenēm, kā arī citiem čaklajiem palīgiem. Sveicēju izteiktie laba vēlējumi, tāpat kā mājas svētībai kaisītās magoņu sēkliņas, deva apstiprinājumu – visas labās ieceres rod savu piepildījumu.

Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs savā sveicienā sacīja: „Prieks, ka vēl viena vieta Koknesē ir skaisti sakopta un pulcēs vienuviet radošus ļaudis. Ceru, ka arī domes rīkotais biznesa ideju konkurss ir devis savu ierosmi šīs mājas tapšanā. Novēlu, lai visas radošās idejas izdodas realizēt!”

Tā noteikti būs, jo visi notikuma dalībnieki, apejot apkārt Radošajai mājai, kopīgi izteica dzīves gudru vēlējumu: „Dod, Dieviņi, kalnā kāpt, ne no kalna lejiņā. Dod, Dieviņi, otram dot, ne no otra mīļi lūgt.”

Sarmīte Rode

Daces Svētiņas foto